Další díl letošní série Country čajů pro seniory se odehraje v neděli 21. července od 15.30 hodin. Již tradičním dějištěm akce je centrum Benedikt v Mostě, nacházející se u stejnojmenné vodní nádrže. Setkání s muzikou Staré sešlosti se zde koná od února jednou měsíčně. To aktuální nese pořadové číslo šest.

Známá mostecká country skupina Stará sešlost si letos připomíná už 25 let na hudební scéně. Dvacetiny slavila 5. října roku 2014 velkým koncertem v Městském divadle v Mostě. Popřát jí tenkrát přijela například i několikanásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková.

Počátky Staré sešlosti se datují až do roku 1967, kdy Láďa Chocholouš se svými bratry založil country skupinu Šmidliboys. K obnově formace došlo v roce 1994 v řecké Leptokárii, kdy impulsem k opětovnému vystupování byl zpěvák Bob Frídl, který zde tehdy žil a následně si Starou sešlost několik let zval na pravidelné hraní.

Dalším „kmotrem“ kapely se stal mostecký písničkář Míra Kuželka, v jehož studiu postupně vzniklo šest cédéček (Ztracené lásky, Montgomery a jiné pecky, Píseň námořníka, Obchodník s deštěm, Halabala košík a Zahrada Moravy). V současné době hraje nejen moderní country a folk, ale prakticky vše, co vytváří příjemnou pohodu k tanci a poslechu. Hraje skladby vlastní i převzaté.