V Maxi se od čtvrtka až do středy po celý týden pouze od 17.30 hodin promítá repríza amerického filmu s českým dabingem Kunkg-fu panda. Neuvěřitelně srandovní příběh líného a nenažraného medvídka pandy, který byl osudem předurčen, aby se stal legendárním Dračím bojovníkem.

Také od čtvrtka do středy, ale pouze od 20.00 hodin, se v Maxi promítá americký film Suprhrdina. Rick je školní outsider. Jednou ho však kousne geneticky upravená vážka a Rick získá nadlidské schopnosti. Jako suprhrdina Vážka s velmi nepohodlnými punčochami se musí postavit superpadouchovi, který si říká Přesýpací Hodiny. Parodie na filmy o superhrdinech.

V kině Midi po prázdninách, ve čtvrtek, opět pokračuje Filmklub. Na programu bude koprodukční snímek Moje borůvkové noci. Hongkongský režisér Wong Kar-Wai natočil v Americe road movie o hledání lásky. Hrají Norah Jonesová, Jude Law a Natalie Portmanová.

Od pátku do neděle pak v Midi poběží mexický film Sirotčinec. V bývalém sirotčinci straší. Laura chce dům opravit, ale nejdřív musí najít syna. Mysteriózní horor produkoval Guillermo del Toro (Hellboy).

V Midi se pak od pondělí do středy bude hrát další americký titul Kopačky. Když Peter dostane kopačky, odjede na Havajské ostrovy, kde potká právě svojí bejvalku s novým kořenem. Komedii produkoval Judd Apatow (Zbouchnutá).

V Midi se promítá každý den od 19 hodin.

V kině Maxi pokračují po prázdninách pravidelné nedělní pohádky, vždy od 15 hodin. Tentokrát bude na programu pohádka Nejkrásnější hádanka. Nejnovější film krále českých pohádek na motivy pohádek Jana Drdy.

V kině Knihovna Most se pravidelně promítá pro děti každou sobotu od 10.00 hodin. Tentokrát bude na programu pásmo Broučkovy tajnosti.
V kině Knihovna Most se od 1. září také pravidelně promítá každé pondělí, pokaždé od 16.30 hodin, vždy tematicky zaměřené. V pondělí 8. 9. to bude Filmový klub nejen pro středoškoláky. Poběží koprodukční snímek Motocyklové deníky.

(mk)