Pro radost návštěvníků i na pomoc svému pražskému Jedličkovu ústavu, který nutně potřebuje dostavbu, hrála v sobotu 31. května odpoledne v Městských sadech v Ústí slavná a hlavně výborná skupina The Tap Tap Orchestra.

Kapela okolo dirigenta i autora Šimona Ornesta, ve které na dechy hráli profesionální hudebníci, už na Dětském dni pro Domovy klientů se zdravotním postižením z Ústeckého kraje předvedla, jak dobře umí pobavit. A „slíbila" tak, co nás od ní čeká i na dalších koncertech nejen na severu Čech. Ještě dřív ale míří zahrát od 9. do 13. června do Izraele. To je skvělé.

Tap Tap načerno

„The Tap Tap načerno". Tak se jmenuje velké celorepublikové turné, které nyní The Tap Tap Orchestra jede. A nezastaví se dříve, než na konci roku, kdy ji čeká tradiční Mikulášský koncert 1. prosince ve Státní opeře v Praze.

Kde je ještě sever uvidí? Pište si do deníčků a kalendářů, bylo by velká škoda propást byť jen jedinou šanci, kdy je možné je vidět, na ně tančit a samozřejmě si koupit jejich tričko, cédéčko či placku. To vše udělá radost, pobaví. A díky DMS tak lze také patřit do velké rodiny sympatizantů a podporovatelů báječné party The Tap Tap Orchestra.

Kde všude vystoupí

Na The Tap Tap je možné se těšit zde a v tyto časy: V sobotu 14. června v obci Raná u Loun (13.00 - 14.00), v sobotu 30. srpna v Chomutově v Letním kině (20.00 - 21.00), v pátek 5. září v Turnově v Letním kině (21.00 - 22.00) a v sobotu 6. září v Žatci na velké Žatecké Dočesné 2014 (16.00 - 17.00).

Co nám zahrají?

Co od TTT uslyšíme? Asi mnohé, čím pobavili i v Ústí. Ale vážení pořadatelé, myslete na ně prosím s kvalitním přístupem na pódia! Vždyť mnozí jsou vozíčkáři, kteří mají pohyb mnohem složitější než my ostatní! Škoda, že tento problém museli řešit už v sobotu v parku v Ústí, kde pro ně rampa pro nájezd na scénu vznikala až za 5 minut 12. Čtěte si, prosím, pořadatelé pečlivě požadavky kapely k vystoupení. Je to důležité. Tap Tap se vám pak odmění skvělou show.

Z alba Moje volba

Hráli i hity z nového alba „Moje volba". Třeba „Kdybych já byl Xindl" od Xindla X (zpíval skvělý Jiří Holzmann), „Black or White" od Jacksona i „Ředitele autobusu", svůj největší ironický hit zas od Xindla X plus „Známku punku" od VZ.

Když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, neb dali i „Dáša jedla cukroví" od Mládka či „Černýho pasažéra" skupiny Traband, zazpívá Janička dívčí ještě píseň „Kdybych byla mrcha". A všichni spolu pak „Prodanou nevěstu". Krása.

„Všimli jste si, že nám to dost jde. Ale to není samo sebou, potřebovali bychom postavit nový barák. Tak nám přispějte pomocí dárkové esemesky DMS na číslo 87777, budeme rádi. A vaše rodiče vám, děti, výjimečně nevynadají, že utrácíte," řekl Láďa Angelovič na vozíčku, který koncert moderoval a také v něm hrál.

Ač bylo pěkně, transparent s výzvou ke sbírce u pódia spadl. Zpět se vrátil, až když na to dirigent The Tap Tap upozornil.