Soutěž O nejlepší medové pečivo je totiž tradiční součástí oblíbené předvánoční akce Medové Vánoce. Tu letos Včelí farma Lom o víkendu uspořádala v Centru volného času v Mostě.

„Jsem rád, že se nám podařilo přilákat Včelí farmu a její Medové Vánoce do Mostu a doufám, že tomu tak bude i příští rok,“ podotkl při předávání cen vítězům primátor Mostu Vlastimil Vozka.

Cenu si odnesly klasické perníčky Marie Šulcové a nepečená roláda s medem a kokosem teprve patnáctileté Michaely Plaché. Medové Vánoce se zatím konaly osmkrát v Lomu a Litvínově, v Mostě to bylo poprvé. K partnerům Včelí farmy Petra Táborského, kterými jsou Agrární komora Most-Teplice a Cech profesionálních včelařů, se tak letos přidalo město Most a Centrum volného času.

První den byl vyhrazen včelařům a zájemcům o profesionální včelaření. „Potěšilo mě, kolik mladých lidí se o tuto práci zajímá. Pravdou je, že s rozjezdem tohoto krásného podnikání dnes může zájemcům pomoci řada dotací od kraje, Evropské unie či Ministerstva zemědělství,“ řekl organizátor Medových Vánoc Petr Táborský. Následující den už byl určen široké veřejnosti. Velký zájem o Medové Vánoce měli hlavně dětští návštěvníci, kteří vyráběli svíčky ze včelího vosku či si zkoušeli různé včelařské pomůcky.