Hlavním protagonistou večera bude dlouholetý sólista, špičkový český houslový virtuóz Ivan Ženatý, vyučující hru na housle v USA, kterého orchestr doprovází v Mostě pravidelně, ale vždy v jiných programech.

„Ivan patří mezi umělce, se kterými spolupracuji nejdéle ze všech mých hostů. Znám se s ním téměř třicet let. Vždy si s ním rád zahraju,“ řekl kapelník Petr Macek.

Tak zahrál houslový virtuóz Ivan Ženatý v Mostě minule.

V programu zazní skladby A. Dvořáka, J. Brahmse, H. Wieniawského, P. de Sarasateho a J. Fučíka. Na večeru se bude dost profilovat i Festivalový orchestr. Dramaturgie večera má připomenout dobu 1. republiky. Zvláštním hostem bude teprve šestnáctiletá talentovaná sólistka Miriam Haniková. Dirigentem bude David Švec, jeden ze stálých hostů orchestru, jinak dirigent Národního divadla v Praze. Vstupenky jsou k dostání v pokladně mosteckého divadla.

„Stále ještě myslím na příjemné chvilky ze setkání s mladými francouzskými umělci, kteří v březnu nadchli mé publikum,“ uvedl kapelník, který si splnil přání uskutečnit česko-francouzský kulturní večer v Mostě. V divadle vystoupili dvě pěvkyně a houslový virtuóz z okolí Paříže, kteří podali báječné výkony a dojalo je vřelé přijetí mosteckých posluchačů a skvělý výkon orchestru. Houslista Glen Rouxel potěšil posluchače srdečnou a virtuózní interpretací známých skladeb a mladé umělkyně Melisande Froidure-Lavoine a Audrey Escots zazpívaly proslulé šansony z repertoáru E. Piaf a L. Boyer. Publikum si vyžádalo přídavek, známý šanson Milord. To byla tečka za koncertem, jehož začátek byl malým dramatem, neboť letadlo z Paříže kvůli špatnému počasí málem nepřiletělo.

Tak hrál Ivan Ženatý v Mostě před dvěma lety: 

„Samozřejmě, že mě napadají myšlenky na příští, již 28. sezonu Festivalového orchestru,“ dodal kapelník. Těší se na další setkání a děkuje mecenášům a divákům za přízeň v minulé sezoně.