Vyplynulo to ze včerejší schůzky zástupců radnice a knihovny s projektantem. Sešli se přímo na staveništi, kde skončilo bourání příček a kde dělníci ucpávají díry betonem a zametají prach. „Postavili to za Husáka, takže práce je tu dost," řekl Mosteckému deníku u míchačky dělník Vladimír Semtivan.

Knihovna je teď kvůli celozávodní dovolené zavřená a otevře se až v pondělí 6. srpna. Stavební ruch bude ale pokračovat. Čtenáři musejí během léta počítat hlavně s hlukem. „Prosíme čtenáře o shovívavost," vzkázal návštěvníkům ředitel knihovny Tomáš Ondrášek, který je s postupem stavebních prací spokojen a těší se na zprovoznění nových prostor. Poslouží i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí. „Nejzajímavější bude multimediální sál," sdělil Vlastimil Brabec, autor projektu. Zbourané královské město Most a jeho likvidaci připomene i interaktivní tabule s elektronickou mapou a fotkami budov a projekce filmů.

Radnice nedávno požádala lidi, aby půjčili nebo darovali k vystavení zajímavé památky ze starého města, třeba cedule s názvem ulic. „Magistrát nebude zjišťovat ani jinak pátrat po tom, jak se zapůjčené nebo darované věci dostaly ke svým současným majitelům," ujistila mluvčí úřadu Alena Sedláčková.

Jedna seniorka přinesla pohlednice starého Mostu.