Město plné světel, tak zní název akce, která zaštiťuje pálení čarodějnic v Mostě. Buřta si můžete opéct například v zahradě Domu dětí a mládeže, Centra volného času, u bývalé třinácté základní školy nebo v církevní zahradě. Rej strašidel v sídle Domu dětí a mládeže začne ve tři hodiny odpoledne. Pořadatelé očekávají příchod čarodějnic, čertů, hejkalů, vodníků, bludiček a dalších strašidel.

„Jsou pro ně připravené hry, tanec a soutěže, aby jejich setkání bylo co nejveselejší,“ informovala Alena Kulichová z Domu dětí a mládeže. Ten zve k účasti zejména děti do deseti let. Dům dětí sídlí ve školském areálu na sídlišti Liščí Vrch.

Pálení čarodějnic se také uskuteční od 15.30 hodin u koupaliště na Resslu. Připravena je i Čarodějnická stezka a od 17 hodin se sem slétnou všechny čarodějnice. Za pětikorunový vstup si můžete zasoutěžit o nejlepší pometlo, převlek a vyrobenou čarodějnici. Podle pořadatelů si lidé mají vzít s sebou něco k opečení a deku na sezení.

Bohatý program se uskuteční na mosteckém Benediktu. Na letní scéně od 16 hodin vystoupí základní umělecká škola s představením Kleopatra. Od 17.30 bude čarosoutěžní disko. V 18 hodin se v areálu bude vypouštět balon přátelství. Od sedmi hodin poté návštěvníky pobaví Iveta Blanarovičová. Na uvedených stanovištích budou děti za různé soutěže dostávat žetony, ze kterých se v 18.30 bude losovat o ceny.

Táboráky a soutěže se budou konat nejen v Mostě, ale také v okolních obcích. Například v Braňanech bude v 16 hodin od základní školy vycházet průvod a pálení čarodějnic se poté od 17 hodin uskuteční v areálu u sportovního klubu. Pro děti je připravena opičí dráha a soutěže.
Na ohništi za hospodou se čarodějnice spálí také v Lišnici. Zábava tam začíná od 18.30 hodin.

V Bečově budou mít dnes ohně dva. „Jeden oheň uspořádáme za blokem dvanáct a druhý u hasičárny,“ řekl včera starosta obce Václav Turnovský.
Dětský slet čarodějnic a ježibab pořádá také TJ Sokol Obrnice. U sportovní haly je sraz v 16 hodin.