Vyjede historická lokomotiva

Návštěvníky na slavnosti přiveze historická parní lokomotiva. Ta bude cestující nabírat v Mostě a Litvínově a podle místa přistoupení se bude cena jízdenky pohybovat mezi deseti až šedesáti korunami s tím, že děti do věku šesti let za cestu neplatí.

Loňská novinka, slavnostní průvod městem, se zjevně osvědčila, a tak i letos vyrazí Základní školy v Hrdlovské ulici průvod s mažoretkami z oseckého Domu dětí a mládeže. Doprovázet je budou hudebníci z litvínovské Základní umělecké školy.

Na nádvoří cisterciáckého kláštera se lidem představí pouliční a loutková divadla. Shlédnout je mohou v sobotu od deseti do šesti hodin, v neděli pak o hodinu méně – od devíti do pěti.

Komu neučarují loutky, ten možná nepohrdne výstavou železničních modelů, kterou nabídne klub Moldaváček. Nejen děti si však přijdou na své – na oba dny jsou od půl desáté připraveny závody automobilů do vrchu.

Přijedou i Beatles

Pro návštěvníky je na klášterním náměstí připraven také bohatý kulturní program. V oba dny vystoupí Regius Band XXL Jitky Dolejšové, v sobotu se přidá Malé velké divadlo a v neděli Pražská Frajarka. Na sobotní večer je pak od osmi hodin připraven koncert kapely The Backwards, revivalových Beatles, na který pak naváže tradiční sobotní ohňostroj. Ten začne v deset hodin večer.

Slavnosti nabídnou pouť, ale také mši

Samozřejmostí je pouťové městečko plné jarmarečních stánků, kolotočů, houpaček, autíček, větší pak ocení střelnici či motokáry.

Na sobotní odpoledne je pak připravena mše svatá, kterou od pěti hodin povede litoměřický biskup Mons. Jan Baxant. Druhá mše se chystá na nedělní dopoledne, začne v půl jedenácté. Mše bude hudebně doprovázet sbor a orchestr P. Cypriána Lellka. Tichá adorace a svátostné požehnání pro všechny účastníky poutě pak proběhne v neděli od třech hodin. Zazní instrumentální hudba, sólový a sborový zpěv z děl světových hudebních skladatelů např. W. A. Mozarta, Camilla Saint Saense a dalších.

Zazní i varhany

V rámci Českého varhanního festivalu proběhne v neděli od čtyř hodin odpoledne v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie varhanní koncert.

Ondřej Topinka