Věřte nebo ne, ale bude to horor! Doslova a do písmene. Do mostecké sportovní haly ve čtvrtek 4. dubna dorazí raper Marpo s TroubleGangem a se svou zbrusu novou show Anarchy Tour inspirovanou americkým scifi hororovým snímkem Očista.

„Počítáme, že to bude nářez,“ nechal se slyšet Radek Kupica, ředitel agentury Raprint, která tuto podívanou do Mostu přiveze. V předprodeji se prodalo nějakých pět stovek lístků, což ovšem není žádné měřítko, protože se očekává, tak jako v Plzni a Hradci Králové, „plný dům“.

„Většina Marpových fandů se o předprodej vůbec nezajímá, chodí až v den koncertu,“ dodal Kupica. Fanoušci se sjedou z celého okolí. Do Mostu se chystají jak chomutovští nebo lounští, tak i tepličtí. Také z Karlových Varů nebo z Kladrub u Tachova. Marpo pro ně chystá pořádnou nálož.

Marpo - Řeka  Zdroj: YouTube.com/MarpoMusic

„Naše turné je inspirované hororovým thrillerem The Purge režiséra Jamese DeMonaco. Stejně jako ve filmu budou mít lidé možnost pogovat a užívat si show naplno během vymezeného času, který určí odpočet,“ uvedl Marpo s tím, že současná produkce je zatím jeho nejpropracovanější.

„Zatímco loňská tour pouze de facto představila album Dead Man Walking, tentokrát vezeme novou koncepční show. Na koncertech představíme nového bubeníka Miku Ronose a zazní nové ochutnávky z připravovaného alba TroubleGangu stejně jako tracky, které jsme dlouho nebo ještě vůbec naživo nehráli,“ prozradil hlavní protagonista s tím, že hala se podle něj bude otřásat v základech.

„V Hradci Králové byl naprostej hell. Myslel jsem, že vypustím duši. Show náročná jak zápas o titul. Díky všem, co dorazili. Byli jste neskutečný! Příští zastávka je v Mostě! Těšíme se!“ dodal. Most je třetí zastávkou devítidílné šňůry koncertů.

„Loňský rok byl pro Marpa jedním z nejúspěšnějších,“ míní Nadia Koronovská z BrainZone Promotion. Podařilo se mu vyprodat květnový koncert v O2 areně, v listopadu vydal rozsáhlou biografii Otakar III, která stále patří k nejprodávanějším biografiím v ČR a v prosinci opět vyprodal pražskou O2 arenu, tentokrát jako headliner a vítěz boxerského zápasu s Rytmusem.

Mostecký koncert začíná v 19 hodin.

Otakar Petřina alias MarpoMarpo je český raper, vlastním jménem Otakar Petřina. Kromě rapu působí také jako zápasník v thajském boxu. Je bývalým bubeníkem kapely Chinaski. Otcem Marpa byl český kytarista, skladatel, textař a zpěvák Ota Petřina (1949-2015), který doprovázel například Václava Neckáře, Martu Kubišovou a Helenu Vondráčkovou s kapelou Golden Kids. Maminkou je Hana Petřinová, manažerka několika kapel.