Tolik lidí letos ještě v Letním kině v Ústí nebylo. Ale zase bude. Poté, co v pátek 25. dubna přilákaly do největšího amfiteátru severu Čech odhadem tisíce lidí skupiny Tata Bojs, Wohnout, PSH či Zrní, se sem lidé vrátí na Pivovarské slavnosti Zlatopramen 14. června (Aneta Langerová, Žlutý pes…). A také ještě koncem prázdnin na Labské léto 2014.

Jen tak tak skončil jarní déšť, když na Majáles začala hrát odpoledne výborná energická pražská funky rocková kapela Doctor Victor. „Jsou výborní," chválil je i Jakub Tuzar z ústecké kapely Millenium Falcon. To už byli v kině studenti „ve sportovním", kteří sem došli v průvodu Majálesu ze své Univerzity J. E. Purkyně. „Bavili mě The Spankers se zpěvačkou a s dechy," řekla studentka Hanka Polanská.

„Já miluju metal a ty se bojíš tmy," končilo v podvečer svou show hip hopové trio PSH. „Byli nejlepší, mám je ráda. A líbili se mi i Faces are Fiction," chválila ostře rockovou severočeskou partu Veronika Frenzelová z Dobětic (Ústí). „I já na PSH přišla, dobrej byl i En.DRU. Jeho beatbox mě baví," smála se Kateřina Nejedlá ze Severní Terasy. Je zajímavé, že ač je asi stejně stará, je tetou Veroniky. Ale o nápoje se svorně dělily.

"Užil jsem si tady nejlepší Majáles za poslední 3 roky," řekl Petr Pavlas z České Lípy, student Fakulty životního prostředí UJEP. „Měl přátelskou atmosféru i své kouzlo, protože ho pořádají sami studenti. Bavili mě Wohnout i písní Svaz českých bohémů. Tata Bojs jsem viděl prvně, ale dostali mě," shodl se s Pavlou Vosáhlovou.

PSH? Byli nejlepší!

„Přilákali mě sem PSH, jako každýho. Dokázali udělat tu svoji atmosféru," tvrdil Marek ze Všebořic. „Kapely? Já se sem těšil na svoje přátele," přiznal František z Chebu, student ústecké univerzity, jejíž Studentská unie Majáles 2014 pořádala.

„PSH? Byli hrozní, hip hop nesnáším, málem jsem umřel. Přišel jsem jednoznačně na Tata Bojs, protože jsou nejlepší. Mardoša a Milan Cais umí," řekl Hynek Verner, hudebník z Ústí.

Propásl jsem sumo

„Dnes mě nejvíc bavili Imodium, a pak PSH. Ale přitáhlo mě sem pivo. Jen škoda, že stojí 29 korun a je to desítka," mrzelo Vojtěcha Bajera ze Všebořic stejně jako to, že propásl atrakci sumo v horní části kina. „Ale stejně je to dobrá akce, vždyť v Ústí se skoro nic neděje," řekl. „A jsou tu dobrý záchody, neplatí se za ně," dodal.

I tak si občas i dívky odskočily za keře na trávník. „Podržím ti takhle mikinu, ať tě nikdo nevidí čůrat," sliboval kluk dívce.

Když po PSH dav prořídl, moderátor hlásil: „Neodcházejte, žádné pivo nepotřebujete. Jste nejlepší, jste studenti UJEP!"

Jedna studentka vidí, že si něco píšu. „Jé, vy máte propisku! Uděláte mi na ruku čárku, jo? Sem, P je pivo," prosí. Ani se neptám, co ostatní písmena s dalšími čárkami znamenají.

„Wohnout připravují desku, vyjde v létě. Tohle je jejich první natáčecí týden, jsme rádi, že přijeli," říká spíkr. Wohnout hrají Koháka, Gangu i Pedro se vrací, slušná jízda! „Byli dobří," chválil je i Jakub ze Skorotic.

Šťastnější Tata Bojs

Po nich je nahoře Voxel a Tata Bojs zvučí pro finále. Nezapomenou na Piti piti pa, Zkameněliny, Šťastnější. Na malé scéně v kině začínají končit skvělí Zrní z Kladna. Melancholie, spodní proudy, housle, skvělé texty, nervní zpěvák zpívá i vkleče, ba i vleže. Další miláčci davu.

Majáles se tedy i letos povedl!