S hereckým souborem jej nastudoval hostující režisér Radek Balaš. S muzikálem má bohaté zkušenosti, režíroval ho už v divadlech v Uherském Hradišti, Na Vinohradech v Praze a v Příbrami.

„S režisérem se domlouváme na tomto titulu už dlouho. Chtěl jsem počkat, až odezní boom uvádění tohoto muzikálu v Česku, který začal zhruba před pěti lety. Nicméně divácký úspěch je veliký, hraje se stále na řadě scénách. V Uherském Hradišti se blíží 100. repríze, Na Vinohradech tuto metu už překonali,“ řekl ředitel a umělecký šéf divadla Jiří Rumpík.

Balaš považuje podle svých slov americký muzikál za zdařilé dílo, bližší je mu ale původní britský film, který se stal muzikálovou předlohou. „Scénáristy filmu obdivuji, téma je velice silné. Snažím se proto také trochu ubrat z humoru, na němž je muzikál postavený, a upozornit na často neveselé, ale hluboce lidské příběhy hlavních aktérů,“ uvedl.

V hlavních rolích se představí Lukáš Rous, Zita Benešová, Otto Liška, Jiří Kraus či hostující Svatopluk Schuller a Šárka Melíšková.

Herci by letos měli nastudovat osm premiér, stejně jako loni. Město vyčlenilo na letošní provoz divadla se 140 zaměstnanci 30,5 milionu korun, necelými dvěma miliony přispěje i Ústecký kraj. Dalších více než deset milionů korun divadlo získává každý rok z tržeb ze vstupného a pronájmů. Divadlo se v roce 2005 transformovalo z příspěvkové organizace na obchodní společnost.