Brány nové Komunitní knihovny v Litvínově se pro zvědavce otevřou již příští týden. To knihovna pořádá den otevřených dveří. Oficiálně ale bude knihovna fungovat od října.

Na svatého Václava se vstupní brána knihovny otevře veřejnosti v rámci Dne otevřených dveří. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si nově zrekonstruované prostory a nahlédnout i do míst, kam se běžně nedostanou.

Knihovna bude 28. září veřejnosti přístupná od 11 hodin.

„Všichni zvědavci si mohou knihovnu nejenom projít, ale také si zde mohou od 15.30 hodin prohlédnout výstavu zvonků,“ říká Marcela Gűttnerová, ředitelka knihovny, podle které oficiální provoz knihovny bude zahájen v pondělí 3. října. Čtenáři mohou od tohoto data opět vracet vypůjčené knihy a půjčit si nové.

Od července 2009, kdy byla podepsána Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtových prostředků Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad, prošla knihovna rozsáhlou rekonstrukcí a rozšířila své prostory.

„Nově se mohou návštěvníci knihovny těšit na moderně vybavenou počítačovou učebnu. Zde budou probíhat kurzy práce s PC a internetem pro začátečníky, stejně tak jako lekce pro děti či fotografické kurzy. K dispozici jsou prostorné a útulné studovny oddělené od prostorů s knihami, což zajišťuje možnost nerušené četby časopisů, relaxaci v příjemném prostředí či surfování po internetu,“ vylíčila Iva Freibergová, vedoucí dětského oddělení.

Senioři a děti

„Pro seniory, a nejen pro ně, nově vznikla společenská místnost, kde se budou odehrávat všechny besedy, přednášky, výstavy a různá setkání. Pro děti bude zase jistě velkým lákadlem prostorná herna plná moderního vybavení,“ doplnila Freibergová.