Od začátku svého vzniku se v budově staré radnice celkem konalo na sedmasedmdesát výstav. Dnes se v galerii od 18 hodin uskuteční vernisáž výstavy loutek z depozitáře Divadla rozmanitostí.

V městské galerii se konají nejen výstavy, ale také koncerty a besedy. Nejúspěšnější akcí se stala Vánoční výstava, kterou navštívilo přes dva tisíce návštěvníků. Komerčně nejúspěšnější výstavou poté byla výstava Silvy Prchlíkové, kde byly prodány exponáty zhruba za 160 tisíc korun. Vloni v galerii vystavovali nejen místní umělci, ale byli tam k vidění také zajímavé práce Oty Plachty, který tvoří v Peru, nebo plastiky Toma Kůse.

„Díky rozmanitosti výstav se do galerie podařilo přivést různé věkové skupiny návštěvníků,“ říká Dáša Wohanková z propagace města. Galerii v loni navštívily přes 3,5 tisíce návštěvníků. Vernisáží se pak zúčastnilo na 800 lidí. Na vstupném tak galerie vybrala přes 36 tisíc korun. Vystavené exponáty se v galerii prodaly za 314 tisíc korun. Město z této částky získalo 52 tisíc korun. Z prodaných exponátů má totiž galerie dvacet procent z prodané částky.

Návštěvníci galerie mají od úterý jedinečnou příležitost zhlédnout na vlastní oči a zblízka loutky z pohádek z repertoáru Divadla rozmanitostí. Výstavu lze zhlédnout do 21. dubna. Potom budou v galerii k vidění například sochy z pletiva Veroniky Psotkové či litografie Oldřicha Jelena. V září budou v galerii umístěny obrazy a grafiky Kristiána Kodeta.

V litvínovské galerii lze nově také adoptovat panenku a zachránit tak život dítěte. Adopce je zpoplatněna částkou 600 korun. Tato suma slouží na vakcinaci jednoho dítěte v zemích třetího světa proti šesti smrtelným nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Každý kupující obdrží zdarma pohlednici UNICEF, kterou by měl zaslat tomu, kdo panenku vyrobil.