Můžete svými slovy ve zkratce popsat, o čem povídky jsou?
Povídky jsou takovým zrcadlem všedního života běžných lidí. Jejich lásek, problémů, nevěr a vražd, zkrátka takových těch běžných věcí, se kterými se denně setkáváme.

Knížka se někomu může zdát morbidní. Příběhy, o kterých píšete, jsou příběhy opravdových lidí?
Částečně. Některé z příběhů jsem osobně zažil, něco mám od kamarádů. V knize jsou samozřejmě i vymyšlené pasáže. Nechal bych na čtenářích, aby si sami zkusili najít co se stalo a co ne. Narážíte-li na povídku o nájemném vrahovi, nemůžu vám přece říct, že je to pravda i kdyby byla…

Povídky jsou plné sarkasmu. To je i Vaše skutečná povaha, nebo jde jen o vyjádření?
Řekl bych že skutečná. Mám nevymáchanou hubu a někdy s tím mám i problémy. Ale za přetvářku mi to nestojí. Ani v knize, natož v životě. Ne že bych byl úplný sociopat, ale třeba zprávy o katastrofách dokážu sledovat s klidem, protože vím, že s tím stejně nemůžu nic udělat. Čímž samozřejmě nechci říct, že na ulici nepomůžu starému pánovi, do kterého z legrace kope nudící se mládež. Naopak. Ještě se tomu pak s dědou zasmějeme. … i když. Na druhou stranu si rád fňuknu u romantického filmu. Ale psát byh to nemohl.

Máte svého oblíbeného spisovatele?
Jistě, několik. Povídkáři Charles Bukowski, Otakar Batlička. Pak Tim Robbins a nejoblíbenější vůbec je pan Terry Pratchett. Ale nejde o žádné vzory. Ani za tisíc let nedokážu napsat tak skvělé věci.

Váš styl psaní je podobný Pratchettovu. Hlavně onen sarkasmus, ironie. Chtěl byste si psaním vydělávat na živobytí? Je to vůbec v Česku možné?
Ano, máte pravdu, že Pratchett mě asi ovlivnil hodně. Jeho filozofické rozbory naprosto obyčejných věcí jsou nepřekonatelné. Mě se to čte dobře, tak jsem si řekl, že by nebylo od věci podat to čtenářům podobnou formou. k druhé části otázky - Samozřejmě že bych si psaním vydělával rád. Ale to prozatím asi možné není. Lidi čtou málo, ceny knih k tomu nepřispívají, navíc dnes už není kniha jediným druhem zábavy. Vnuťte knihu někomu kdo bydlí vedle videopůjčovny, má kabelovku se 70ti programy a PC. Na zbohatnutí to tedy asi nebude, pokud se nad vámi nesmiluje nějaké gigantické nakladatelství a strýček z ministerstva vás nedoporučí do čítanek nebo povinné četby. A to mě se s tímto druhem literatury stane těžko.

Co bude následovat? Další kniha povídek?
Ano. Mám jednu rozepsanou, pracovní název je Papírová socha. Ale připravuji se synem i dětskou knížku, plnou obrázků a veselých dětstkých příhod. Ta by snad do čítanek projít mohla. (smích)