Velká část zájemců o ubytování se obrací na žatecké turistické informační centrum. Tam jim pomohou najít kontakty, ale ubytovací kapacity ve městě nejsou nafukovací. „Před Dočesnou k nám lidé často volají a ptají se na možnosti ubytování. Všem poradíme a předáme kontakty, najít ale na poslední chvíli ubytování během Dočesné je složité,“ přiznává Simona Janoušová z žateckého infocentra.

Lidé volají, ale většinou slyší ne

Redaktoři Deníku také několik hotelů a penzionů obvolali, většinou slyšeli stejnou zápornou odpověď. „Máme už plno. Pokoje na víkend, kdy je Dočesná, jsou rezervované a plné už od dubna,“ říkají na recepci Hotelu Černý orel u autobusového nádraží.

Kdo najde, připlatí si

Také další ubytovací kapacity jsou plné. „Všechno je již obsazené, bohužel,“ nemohou nám pomoci ani v Hotelu Apollo, také v centru Žatce.
A z telefonu slyšíme další a další zamítavé odpovědi. Šance sehnat volný pokoj ale přesto je, několik posledních možností je například v Hotelu Zlatý lev. I ten je přímo v centru Žatce. „Několik volných pokojů ještě máme,“ svítá naděje. Hned ale recepční dodává, že se jedná především o dražší pokoje, případný zájemce tak bude muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Několik volných míst je v okolí

Několik volných míst je ještě také v menších penzionech nebo v okolí města, například v Lounech nebo Podbořanech.
Kdo najde pokoj, bude si muset připlatit.

Velká část hoteliérů a majitelů penzionů totiž využívá Dočesné, kdy není v Žatci nouze o turisty, ke zvýšení cen. Za pokoj tak někde zaplatíte i o několik stovek korun více, než je běžné v normální sezoně, kdy není problém pokoj sehnat.