Loňský rok byl pro Mostečany z hlediska koncertů zpěváků a hudebníků zvučných jmen všech možných žánrů bohatý a pestrý. Zájemci mohli navštívit celkem jedenáct koncertů, ať už ve sportovní hale, nebo třeba v amfiteátru pod Resslem.

Přijela Hana Zagorová s Petrem Rezkem, ale i kapely Čechomor, Mandrage, Václav Noid Bárta, Arakain, Buty, následovali Vojta Dyk, Tomáš Klus, finský metal Waltari a nechyběl ani multižánrový festival Ratata fest. Rok zakončila svým nádherným vánočním koncertem Lucie Bílá, doprovázená Petrem Maláskem a jeho skupinou.

„Sezona to byla velice úspěšná, protože čtyři z koncertů beznadějně vyprodaly sportovní halu. Z hlediska návštěvnosti předčily všechna očekávání," říká Martin Láter, promotér a producent agentury Raprint, která byla pořadatelem celoroční mostecké koncertní šňůry.

Koncerty se domlouvaly pomalu rok dopředu. Všichni interpreti měli přichystáno zázemí a z Mostu odjížděli spokojeni.
Uspořádat také množství zajímavých koncertů v jedno roce je záslužná věc, nicméně výběr interpretů vždycky závisí na tom, jaké jsou finanční možnosti pořadatele.

Jak nejen Láter podotýká, bez vstřícnosti partnerů a mecenášů pořádat jakékoliv kulturní akce prostě pořádat nelze.
„Naštěstí naše agentura nachází pochopení a podporu u partnerů s nimiž spolupracuje. Mezi nimi samozřejmě figurují na předních místech samotné Statutární město Most a společnost Vršanská uhelná. Bez nich a bez jejich podpory kultury ve městě a pochopení dalších by se takovéto koncerty pořádat určitě nedaly," říká dále Láter.

Na otázku na co, nebo spíše na koho se mohou Mostečané těšit letos, Láter odpovídá:
„Už 2. dubna přijedou Tři sestry. Koncert se měl sice uskutečnit už v březnu, ale byla tam kolize s interligovou házenou, tak jsme se s klukama domluvili, že se uskuteční ve sportovní hale těsně před Velikonocemi. Následně přijede v rámci své velké koncertní šňůry kapela Chinaski."

Další plánované koncerty se ještě dolaďují, v plánu je Divokej Bill, Hokrýže Slýže, chrámový sbor Gospel, nebo druhý ročník Ratata festu.

Po vánočním koncertu Lucie Bílé není vyloučen letošní vánoční koncert Karla Gotta. „Vyjednáváme s ním a uvidíme, jak vše nakonec dopadne. Mistr v současnosti trochu laboruje se zdravím. Jestli bude opět ve formě, tak bychom se s ním chtěli co nejdříve domluvit. Mostečanům bychom rádi koncert Karla Gotta koncem roku nabídli," uzavírá promotér a producent Martin Láter.