Uznávaný fotograf Benjamin se po krátké pauze vrací do Japonska, kde předtím dlouho pracoval, a s sebou si bere i svou čerstvou novomanželku Jane. Dřív než se ale vrhnou do víru každodenního života v Tokiu, chtějí si užít líbánky přímo pod posvátnou horou Fuji.

Pronajmou si romantickou chatu a jezdí na výlety po okolí. Když se z jednoho takového vracejí, je už noc. Řídí Jane, protože Benjamin je unavený, ale i ona už by nejraději byla v posteli, a tak stačila chvilka nepozornosti. Do cesty jim vbíhá neznámá mladá žena, Jane se snaží rychle reagovat, ale ženu přece jen srazí a i s autem skončí v příkopě. Oba vyvázli bez škrábnutí, ale neznámá dívka zřejmě utrpěla vážnější poranění, jenže nikde není… jako by se po ní slehla zem.

Možná se jim to ale jen zdálo? Oba se snaží na nepříjemnou nehodu zapomenout, ale mrazení v zádech cítí pořád. A když Benjamin uvidí fotky z líbánek, na kterých jsou tajemné stíny a šmouhy, už necítí jen nevinné mravenčení. Šmouhy se začínají objevovat i na jeho pracovních fotkách a nabývají stále jasnější tvary, až je téměř zřejmé, že mají co do činění se ženou, kterou srazili na silnici. Jane se vrhá do pátrání a zjišťuje, že jim dívka chce něco sdělit… jenže Jane ještě netuší, že jestli chce odhalit tajemný vzkaz, musí nejdřív odhalit Benjaminovu minulost, která ale rozhodně není taková, jakou si představovala.

Miroslava Huláková