Již ve čtvrtek se uskuteční Divadelní vinobraní 2011. To se tradičně bude konat na schodišti před Městským divadlem v Mostě. Letos má být program zaměřen na blížící se oslavy stého výročí otevření historické budovy divadla. Zábavný program mohou návštěvníci zhlédnout od 15 hodin. Herci například zahrají pohádku, vystoupí Krušnohorská dudácká kapela, tradičně se bude také ochutnávat víno.

V pátek svůj den oslaví horníci. Na mosteckém hipodromu se opět počítá s pěti až šesti tisíci zaměstnanci skupiny Czech Coal. Pro ně společnost připravila bohatý program. Na dostihovém závodišti vystoupí například Dáda Patrasová, Věra Špinarová nebo kapela Kryštof.

Den poté se již tradičně uskuteční největší městská akce v roce. Mostecká slavnost se letos opět bude konat v prostoru u přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie. Podle městské kroniky se Mostecká slavnost pod tímto názvem bude konat již počtrnácté.

„Jen za kulturní program město Most zaplatí osm set tisíc korun,“ sdělila tisková mluvčí města Mostu Alena Sedláčková.

Návštěvníky letos od 11.45 hodin čeká na dvou pódiích opravdu pestrý kulturní program. Na hlavním pódiu se lidé mohou těšit na dětskou show Světlany Nálepkové, Anetu Langerovu, Mandrage, Seven, Terezu Kerndlovou. Příznivce Ska přijede rozskákat kapela Tleskač. Večer vyvrcholí vystoupením skupiny MIG 21, jejímž frontmanem je proslulý filmový „samotář“ Jiří Macháček. Na malém podiu bude od 13 hodin postupně znít dechová hudba Mostečanka, Jitřenka, Schovanky, Milan Drobný a Žižkovanka Petra Soviče. U kostela má letos být až sedmdesát stánků.