Snímek pojednává o soužití i soupeření ruského a amerického lektora. Dvě rozdílné povahy spolu musí bydlet v jednom malém pokoji na koleji a roste mezi nimi napětí. A jak to i v našich životech bývá, nesrovnalosti vznikají z banálních hádek. A co teprve, když se jim do života připlete jedna krásná dívka, po které oba touží… Film nezakryje jistou metaforu starého dělení na Východ a Západ, zdá se, že se i na těsném pokoji rozpoutá válka.

Režie se ujal Američan Tony Laue, scénárista a herec, žijící nyní v Litoměřicích. Ve filmu také sám sehraje jednu z hlavních postav – divákům se představí coby americký jazykový lektor. Jeho „konkurenta“, ruského lektora Sašu Malinovského, představí Nik Pietsky. A herečka Hana Vagnerová vstoupí mezi ně jako krásná studentka Lenka Šimková. Dále hrají například Ondřej Brzobohatý či Ondřej Pavelka.

Hořká nízkorozpočtová komedie vznikala také ve spolupráci se studenty Univerzity J. E. Purkyně (UJEP). Některé dívky si dokonce zahrály prostitutky. Jak sám uvedl režisér, inspiroval se tehdejší aférou s prostitutkou (údajnou studentkou z UJEP), aby tím příběh ještě více umocnil.

„Ve chvíli, kdy jsem psal scénář, aféra kolem prostitutek se právě objevila. Okamžitě jsem tento skandál převzal do filmu,“ říká Tony Laue. Pravé prostitutky si však ve filmu nezahrály. „Všechno to byly samozřejmě herečky a studentky z UJEP. Tedy i ty dvě holky na ulici. Právě tuto scénu miluju, jejich výkon je úchvatný,“ sdělil režisér a herec. „Opravdu jsem si užíval práci profesionálních českých herců. Byli velmi milí a trpěliví a jejich profesionalita dala filmu opravdu hodně,“ uzavřel režisér.