V rámci celostátního Týdne knihoven 2008, s letošním mottem Knihovny – rodinné stříbro, bude i litvínovská knihovna včetně pobočky v Citadele prezentovat své akce. Zájemci mohou například navštívit burzu knih, která se uskuteční v pondělí, úterý a čtvrtek v době od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin a v pátek od 9 do 12 a od 13 do 15 hodin. Z pestré nabídky si tu určitě vyberou jak malí, tak velcí.

Knihovna myslí i na provinilce, kterým zůstala nějaká ta kniha doma přesčas. Ti mají možnost využít Amnestii pro zapomnětlíky a vrátit knihy bez pokuty.

Ze současných čtenářů, kteří v Týdnu knihoven tu litvínovskou navštíví, se bude losovat, kdo vyhraje bezplatné půjčování v příštím roce.

Malí školáci se mohou pobavit u soutěže pro 1. stupeň s názvem „Jak čert hledal díru do pekla.“ Pro žáky 2. stupně je připravena Literární soutěž.. „Texty budou k dispozici na školách, v hlavní knihovně a na pobočce v Citadele. Termín odevzdání je do konce října,“ připomněla ředitelka knihovny Marcela Gűttnerová. Vyhodnocení soutěží se bude konat 12. listopadu. od 14.30 hodin v oddělení pro dospělé a vítězové budou oceněni hezkými dárky.