A protože Teplice jsou také nejstaršími lázněmi v Čechách, ta letošní má úctyhodné pořadové číslo. Teplice zahájí již 864. lázeňskou sezonu. Pořadatelem velkolepé oslavy je Dům kultury Teplice a se začátkem května také odtajnil kompletní program. Ten vám přinášíme i my:

SCÉNA NA PTAČÍCH SCHODECH

Sobota 26. 5.

13.00 - VLASTA HORVÁTH S KAPELOU 

Zpěvák, jehož jméno je spojeno s vítězstvím ve druhé řadě soutěže Česko hledá Superstar. Svým odhodláním a přístupem k hudební tvorbě dosáhl díky své osobnosti respektu v českém showbyznysu. Nový singl Vlasty Horvátha „Stále nevěřím“ zabodoval v hitparádě Rádia Contact Liberec. 

14.30 - NATURAL

Původně západočeská, dnes pražská, kapela, jež se proslavila díky svému hitu „Já na to mám…". V současnosti se Natural orientuje hlavně na nový repertoár. Hraje v obsazení: Petr Kadlček (kytara, perkuse, zpěv), Daniel Andel (klávesy, zpěv), Jozef Zeleňák (basa), Jakub Donáth (bicí).

16.00 - ZUBY NEHTY

Skupina existuje pod názvem Zuby nehty od roku 1987. V současnosti hraje v klubech a na nejrůznějších festivalech v ČR, příležitostně i v zahraničí (USA, Nizozemsko, Izrael). Poslední album "Kusy" vyšlo na podzim 2014, provázely ho vesměs pochvalné recenze a úspěšné turné. V současnosti kapela pracuje na novém repertoáru pro další album. Aktuální sestava: Marka Míková (piano, zpěv), Hana Řepová (bicí, zpěv), Kateřina Jirčíková (fl., sax, zpěv), Alice Flesarová (sax, zpěv), Jan Maxa (baskytara, zpěv).

17.30 - MILAN PEROUTKA SE SKUPINOU PERUTĚ

Kapela hraje chytlavé písničky vlastní tvorby už od roku 2013. Aktuálními členy kapely jsou zpěvák Milan Peroutka, kytarista Šimon Martínek, klávesák Daniel Rojek, baskytarista Michal Beneš a bubeník Michal Jiráň. Největší hity kapely Perutě se pravidelně objevují na TV Óčko.                                                                                                                                                                                                                      

19.00 - SALAMANDRA 

Ostravská power-metalová legenda, vznikla v roce 1998 a během své existence se propracovala na špičku metalových kapel v ČR. Na svém kontě má šest řadových CD a pravidelně vystupuje na velkých hudebních festivalech a koncertech po boku nejslavnějších světových rockových kapel. 

21.00 - SUPPORT LESBIENS

Pražská kapela Support Lesbiens vykročila opět do nové etapy své existence. V současnosti hraje ve složení Dušan Marko "Marco" (zpěv), Hynek Toman (kytara), Filip Fendrych (kytara), Marek Marian Leždík (baskytara), Radek Tomášek (bicí). Jedním z posledním singlů Movin´On bodovala na podzim 2017 v rádiových hitparádách. Letos zazářila s Brighter Day na E2.

Neděle 27. 5.

13.00 - SEVEROČESKÁ FILHARMONIE TEPLICE & BOHEMIA VOICE

Společně představí unikátní projekt s názvem Barbra Streisand & Ella Fitzgerald slaví narozeniny. Obě dámy mají narozeniny 25 let od sebe ve stejný den, proto toto spojení dvou největších světových zpěvaček. Repertoár koncertu je složen ze skladeb těchto dvou hvězd a je zaranžovaný na míru Tomášem Illem pro vokální kvartet Bohemia Voice a orchestr .

14.30 - INSTINCT

Poprocková skupina Instinct oslaví letos sedm let existence. Tvoří ji slovenští hudebníci Lukáš Ciho (zpěv) a Miro Maršík (kytara) společně s Čechy Martinem Havelkou (baskytara) a Ondřejem Simonem (bicí). Na svět přišla v Praze, předloni na podzim předskakovala na turné Elánu a loni vydala debutové album Na inzerát.                                                                      

16.00 - VIKTOR DYK & WAW

Původní rocková muzika s českými texty a služným energetickým nábojem! Viktor Dyk - zpěvák, textař, skladatel, multiinstrumentalista, muzikálový herec a hudební producent. Spolupracoval například s kapelami Dorota B.B., Autsider, Gaia Mesiah nebo se Slávkem Jandou a jeho kapelou, s nimiž vystupuje dodnes. Kapelu WAW tvoří: Radek Sedláček – kytara, Jan Daliba – baskytara, Tomáš Novák – bicí a David Pavlík – kytara, basa, vokál.

17.30 - VYPSANÁ FIXA

Vypsaná fiXa - pardubická kapela, její základ tvoří rockový repertoár obohacený o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou.  Vznikla v roce 1994 a hraje v sestavě Michal Mareda (Márdi) –zpěv, kytara, Milan Kukulský (Mejla) – kytara, Daniel Oravec (Mejn) –baskytara, Petr Martínek (Pítrs) – bicí.

20.00  - NO NAME

Úspěšná slovenská pop-rocková skupina založená 26. srpna 1996 v Košicích. Opravdový průlom přišel v roce 2000 s albem Počkám si na zázrak, a to především díky písním „Ty a Tvoja sestra“ a „Žily“. Členové kapely: Igor Timko – zpěv, Roman Timko - sólová kytara, vokály, Dušan Timko – kytara, Viliam Gutray - basová kytara, Zoli Sallai - klávesy, vokály, Ivan Timko - bicí, vokály.

SCÉNA ZA DOMEM KULTURY

Sobota 26. 5. 

13.15 - SPOLEKTIV

Skupina se věnuje výhradně zpívané autorské hudbě s prvky rocku, folk-rocku, ale i jazzu. Jsou velice zdatní instrumentalisté, a tak na koncertech i z nahrávek můžeme slyšet převážně akustické nástroje s použitím klasických kytar a šestistrunných baskytar, dechových nástrojů, perkusí, etnických nástrojů i moderních industriálních nástrojů a přístrojů. 

14.45 - TOMÁŠ LINKA A PŘÍMÁ LINKA

Zpěvák a hráč na foukací harmoniku Tomáš Linka, se pohybuje na českých a zahraničních countryových pódiích od roku 1969. Od roku 1999 vystupuje s vlastní doprovodnou skupinou Přímá linka. 

16.15 - DAVID KRAUS S KAPELOU

Tak trochu zpěvák, skladatel, herec, kreativec. Se svou doprovodnou kapelou hraje ve stylu rocku, jazzu, funky i disca. 

17.45 - LUCIE REVIVAL PRAHA

Nesmrtelné hity Lucie v prvotřídním balení. 

19.15 - TOMÁŠ KOČKO A ORCHESTR

World music inspirovaná moravskou tradiční hudbou. Zvuk kapely je akustický, poučený rockem, etnickou hudbou i jazzem. 

21.15 - VÁCLAV NOID BÁRTA & BEKBEK CLAN

Rockový zpěvák, hudební skladatel, textař, herec a dabér. V posledních letech vytvořil řadu muzikálových rolí.  

Neděle 27. 5.

13.15 - MILOŠ MEIER DRUMMING SYNDROME

Miloš Meier patří v České republice k nejlepším bubeníkům. Působí v mnoha kapelách, ale naplno svůj talent nechává rozehrát na vlastník bubenických show s názvem "Drumming Syndrome". Ty už patří do jeho koncertního programu několik let a letos se po třech letech vrátil i do Teplic. 

14.45 - ENERGIT

Skupina je legendou československého rocku a existuje od roku 1972. V současnosti vystupují ve složení: Luboš Andršt – kytara, Jan Holeček – zpěv, Hammond B3 organ, Jiří „Zelí“ Zelenka – bicí, Vladimír „Guma“ Kulhánek – baskytara. 

16.15 - LUCIE KLASEK & STRINGZ

Jedná se o originální akustickou skupinu složenou z absolventů prestižních hudebních akademií. Vedle interpretace klasické hudby hrají hity známých interpretů současné světové pop scény. Propojení brilatní techniky, moderních žánrů a až rockerské energie odvážně překračuje hranice klasického pojetí.  

18.00 - ABBA WORLD REVIVAL

ABBA World Revival z Prahy je desetičlenný soubor, složený z profesionálních hudebníků, které svedl dohromady obdiv k tvorbě této světoznámé švédské skupiny a představuje absolutní špičku tohoto hudebního oboru.

19.45 - DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND

Česká country rocková hudební skupina, která má ve svém repertoáru především country písně Ivana Mládka a jeho skupiny Banjo Band.

SCÉNA NA ZÁMKU                          

Pátek 25. 5.

19.00 - „PARTY BEFORE“ BIG BAND TEPLICKÉ KONZERVATOŘE

Skladby swingových orchestrů Glenna Millera, Artieho Shawa či Bennyho Goodmana až po jazzrockové skladby a pop v provedení mladého, energického orchestru, pod taktovkou Lukáše Čajky. www.hudbacajka.cz/bigband-teplicke-konzervato-e.html

20.15 - JAZZBIGGANG CHEB

Jazzový bai band zapálených jazzmanů. Mladý orchestr v čele s vůdčí osobností, skvělým klavíristou a jazzmanem Radimem Vojířem, hraje hudbu na pomezí jazzu a swingu.

Sobota 26. 5. 

13.00 - DEEPERS

Šest hráčů včetně bicích a saxofonu. Proplétání akustických i elektrických kytar se saxofonovou linkou a propracovanými vícehlasými vokály. Originální texty vyjadřují touhu proniknout pod povrch, do hloubky.

15.00 - BLANKA ŠRŮMOVÁ, JAN SAHARA HEDL A NĚŽNÁ NOC

Poprocková formace se narodila z partnerství dlouholeté frontwomanky Tiché dohody a rockového písničkáře, někdejšího spoluzakladatele skupiny Precedens.

17.00 - BARBORA MOCHOVA & UNIQUE QUARTET

Éterická zpěvačka – klavíristka, debutovala albem „Waiting for the White Raven“, které v nadšených recenzích sklízí vavříny coby „zjevení“ na české hudební scéně. „Královna melancholie“ osloví milovníky lyrického popu i příznivce filmové a klasické hudby.

19.00 - UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO

Dvanáct příznivců havajského nástroje připomínajícího malou kytaru. Repertoár tvoří coververze známých písní, prezentovaných s cílem pobavit sebe i posluchače. 

21.00 - MEZLA ORQUESTA

Energie, temperament, vášeň a láska. Skupina složená z kubánských a českých muzikantů, která nabízí směs rytmů mamba, bachaty, merengue, cumbie, cha-cha-cha, ale i moderních tanečních a jazzových prvků. To vše s kubánskou zpěvačkou Tandou a jejím sametovým hlasem.  

Neděle 27. 5.

13.00 - BRASS BAND RAKOVNÍK 

Nefalšovaný neworleánský jazz v provedení street bandu, partičky skvělých ostřílených muzikantů. Strhující radost ze života, z muziky a muzicírování.  

15.00 - ONDŘEJ KABRNA & FLYING ACCORDION

Vynikající pianista a akordeonista se svou skupinou se snaží o obnovu „swingového akordeonu.“ Což je v České republice tradiční směr, který jsme kdysi dost uměli.

17.00 - SAXWORK QUARTET

Profesionální saxofonové kvarteto pod vedením přední české saxofonistky Kateřiny Pavlíkové. Díky jejím aranžím se soubor pyšní originálním repertoárem, který tvoří úpravy slavných klasických i moderních skladeb.  

19.00 - CADILLAC S JIŘÍM ŠLUPKOU SVĚRÁKEM A PAVLEM SEDLÁČKEM

Dřevní Rock´n´roll v podání muzikantských bardů, kteří přes svůj pokročilý věk stále ještě spolehlivě roztančí celé zámecké nádvoří. 

SCÉNA NA NÁMĚSTÍ SVOBODY

Sobota 26. 5.

9.30 - MELODICA

Vystoupení dětského rockového sboru z Bíliny, který vznikl v roce 2013 po projektu se Sámerem Issou. Od té doby vítězí Melodica v různých pěveckých soutěžích a vystupuje s mnoha celebritami. 

11.00 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 

11.15 - ACT OF GOD

Původní kapela vznikla v lednu 2001. Po problémech, které ji provázely, se kapela v lednu 2007 rozpadá. V roce 2009 dávají zakládající členové dohromady novou sestavu a po několika personálních změnách se v současném složení představí v Teplicích se svým posledním albem „Deception of Freedom“.

12.45 - JAHTEC JAMMIN´ JOB

JJJ vznikl v Žatci, v červenci r. 2006, na jaře 2014 vydal své debutové album "One Job", na němž se v podobě dub remixů podílela řada tvůrců z české reggae scény, a za nějž si projekt odnesl příjemnou bramborovou placku ze žánrových cen Anděl. 

14.15 - ETHERY

Kapela Ethery vznikla na konci roku 2015 v Teplicích, když se k partě hudebníků přidala zpěvačka Tereza. Skládají vlastní písně, které se nedrží stylových škatulek, nejvíce je vystihuje alternativní rock. 

15.30  - GEJZA SENDREI

Příjemná půlhodinka filmových melodií v podání skvělého klavíristy Gejzi Sendreje.     

16.30 - PETR KALANDRA MEMORY BAND

Skupina vznikla v roce 2005 jako pocta Petrovi Kalandrovi. Koncerty jsou nabité hitovkami, ale i méně známými skladbami, které vás přenesou o několik let zpět, kdy všichni chtěli táhnout za zakázaný provaz, jiným směrem než bylo určováno.

18.00 - ALBUM

S chomutovským Albem se posluchači setkávají již od roku 1986. Repertoár kapely tvoří většinou převzaté skladby z moderního i tradičního bluegrassu opatřené českými texty. Převážná část je však v angličtině.  

19.30 - JOSEF DANČ BAND a SÁMER ISSA

Skvělá parta úžasných muzikantů vystupovala na ZLS vždy s nějakým zajímavým hostem. Tentokrát si ke spolupráci přivzala Sámera Issu – mladého zpěváka známého z účinkování v soutěži Česko hledá Superstar.

21.00 - CARPATIA CASTLE

Carpatia Castle je česká gotic rocková skupina. Skupinu založil v roce 1994 současný baskytarista Tomáš Pošvanc pod vlivem skupin Paradise Lost, Anathema, Tiamat, Crematory, Moonspell, My Dying Bride, Theatre of Tragedy a dalších předních předních představitelů gothic-death-doommetalové scény, prožívající největší rozkvět a populační explozi v polovině 90. let.

Neděle 27. 5.

11.30 - HURRICANE

Kapela se zaměřuje zejména na country, folkovou a rockovou hudbu, ale do repertoáru zahrnuje i vlastní tvorbu, která se pohybuje na rozhraní country a folku. Jelikož ve skupině nemají bubeníka, dávají přednost skladbám, které se bez bicích obejdou.

13.00 - JANAS & PAPAS

Hudební uskupení, ve kterém najdete stálé i bývalé členy známé teplické kapely Blue Rocket. V jejich podání uslyšíme coververze známých hitů výhradně s českými texty.

14.30 - FERIT JUKEBOX  BAND

Kapela Ferit je energický revivalband a hrají ty největší pecky od starších zahraničních kapel, které si už jen tak nepposlechnete, jako je Deep Purple, Pink Floyd, Led Zeppelin, Gotthard, Aerosmith, Ozzy Osbourne a další. Kapela funguje již  bezmála 30 let. 

16.00 - PONTIAC

Country skupina z Teplic hrající moderní country. V minulých letech byla mimo jiné doprovodnou kapelou zpěváka Karla Černocha. Ve svém repertoáru má kromě vlastních skladeb zařazeny skladby amerických a českých autorů a interpretů.

17.30 - OSKAR PETR GROUP

Známé jméno teplické hudební scény Petr Samek – tentokrát ve spojení s dalším vynikajícím hudebníkem Oskarem Petrem.

19.00 - CZECH  FLOYD

Czech Floyd je kapela hrající písně světoznámé kapely Pink Floyd.

MUŠLE – ŠANOVSKÝ PARK

Sobota 26. 5.

9.00 - DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE - DĚTSKÝ HAPPENING

 Prezentace zájmových činností a soutěže pro děti. Taneční a hudební vystoupení dětí z Teplic,Biliny a Duchcova.

14.00 - DECHOVÝ ORCHESTR MLADÝCH ROUDNICE NAD LABEM

Vznikl v r.1976 při tehdejší LŠU v Roudnici nad Labem. Založil jej a 35let úspěšně vedl dirigent R.Fleissig. Soubor patří ke špičce mládežnických dechových orchestrů ČR.

15.30 - MAĎARSKÝ SOUBOR  

17.00 - ČESKOLIPSKÁ MUZIKA 

Dechový soubor hrající klasické lidové a dechové skladby. Je pokračovatelem známé Novoborské sklářské muziky. 

18.30 - TOČTE SE PARDÁLOVÉ

Petr Kubec, Jana Koutová a Kateřina Klečková – v tomto složení jezdí po celé ČR a nám všem se snaží připomenout známé staropražské a kabartení písně.

20.00 - MILAN DROBNÝ S KAPELOU

Milan Drobný – je známý český zpěvák, skladatel, producent a někdejší divadelní herec. Studoval konzervatoř a zpíval v kavárně Vltava (stejně jako K.Gott), odtud se s Gottem dostal do divadla Semafor. K jeho největším hitům patří Píseň pro kočku, Pláču, pláču sůl a další. 

Neděle 27. 5.     

12.00 - ZUŠ TEPLICE

14.00 - CLARINET SOCIETY

Clarinet Society – Klarinetová společnost. Je to známé teplické seskupení. Na svých koncertech hrají skladby tanečního, swingového charakteru (písničky J.Ježka, Glennmillerovky,atd.) a také evergreeny populární hudby.

    

15.30 - DITA HOŘÍNKOVÁ A JEJÍ ARTHARMONY 

Dita Hořínková je zpěvačka, herečka, moderátorka, lektorka zpěvu. Působí jako solistka v předních pražských divadlech – Hudební divadlo Karlín, Goja Music hall, Divadlo Broadway….

17.00 - VESELÍ MUZIKANTI Z PODKRUŠNOHOŘÍ

Dechový orchestr tvoří 17hudebníků ve standartním nástrojovém obsazení, včetně dvou zpěváků a dvou zpěvaček. Repertoár tvoří především známé, ale i méně známé lidové písně ze Slovenska, Moravy i Čech.

18.30  - REVIVAL SWING BAND PRAHA

Byl založen roku 1979. Revival Swing Band hraje od tradičního jazzu po zvuk swingbandu, evergreenové melodie D.Ellingtona, L.Amstronga, G.Gershwina aj.

20.00 - RANGERS BAND

Kapela vznikla na konci roku 2005 z většiny členů skupiny Rangers – PLAVCI. Mají v repertoáru písničky ze všech období Rangers, ale i skladby nové ve čtyřhlasém provedení s moderním doprovodem.