V pátek 22. května u cukrárny vedle mosteckého úřadu práce pokračuje druhým dnem od 9 do 19 hodin Dětský den pořádaný Mostečanem Janem Radbou ve spolupráci s Centrem volného času a Divadlem rozmanitostí. Radba, držitel ocenění od Sítě mateřských center ČR za vstřícnost dětem, zajistil po celý den soutěže pro děti, ceny, od 15 hodin divadelní pohádku Hrnečku vař a od 16 koncert kytarového tria.

V sobotu 23. května ve 14 hodin zahájí na koupališti Bomba show pro děti město Lom. Pozvalo divadelníky, akrobaty i záchranáře. Děti pobaví i jízdy na koních, tvorba účesů a další atrakce.

V neděli uspořádá dětskou párty na mosteckém letišti firma Keramost. Potrvá od 14 do 18 hodin. Budou soutěže, disko, Divadlo ve Tři a kouzelník Kamil Burda. Mostecká ZUŠ F. L. Gassmanna představí muzikál Kočky, policisté ukáží své psi a hasiči techniku.

V pátek 29. května od 16 hodin rozdovádí děti do šesti let na své zahradě CVČ v Mostě. O den později, od 15 hodin, pořádá CVČ sportovně-zábavné soutěže na Benediktu.

Raritou bude v sobotu 30. května od 10 hodin Dětský den v Podkrušnohorském technickém muzeu (PTM). „K projížďkám bude lákat motorová lokomotiva a zajímavé kousky předvedou jezdci na motokárách,“ sdělil ředitel hornického skanzenu Zbyněk Jakš. Hrát, zpívat a provázet celým dnem bude Míra Kuželka. Pro soutěžící děti muzeum připravilo zajímavé ceny, například kožený balón, čepice, batohy.

Ve stejný den, od 9 hodin, pořádá oslavu Tělovýchovná jednota Sokol Bečov. Na hřišti vystoupí bečovské mažoretky Miniberušky a Berušky. „Pro děti jsou připraveny různé soutěžní disciplíny, střelba ze vzduchovky a odměnou jim budou dárky a sladkosti,“ sdělila Alena Lenkvíková z TJ Sokol Bečov. Při špatném počasí budou oslavy probíhat v bečovské sportovní hale.

V sobotu 30. května zve na disko, hra, soutěže, aerobic, judo a různé atrakce od 13 do 17 hodin Dům dětí a mládeže v Mostě (DDM), který také představí své kroužky.

V neděli 31. května je městský Den dětí v Meziboří. Začíná ve 13 hodin na sjezdovce ukázkou výcviku armádních psů, pak pokračuje Cestou za Večerníčkem, soutěžemi a opékáním vuřtů.

I Městské divadlo v Mostě chystá dárek. Pro děti zahraje 31. května od 16 hodin muzikál Přístav pod hvězdami. Děti žádné vstupné neplatí.

Další dětské dny se konají až v červnu

V pondělí 1. června se 10 hodin koná oslava v Domě dětí a mládeže v Mostě (DDM), která je určena pro 1. stupeň 18. ZŠ Most. Spolupracují děti z 2. stupně 18. ZŠ.

Ve čtvrtek 4. června od 14.30 hodin pořádá DDM šachový turnaj, který je součástí svátku dětí. Startovné je 20 Kč.

V neděli 7. června od 14 do 16.30 hodin bude Den dětí na zahradě Městské policie Most. V plánu jsou například ukázky činnosti strážníků a kynologové. Akce má název Dětský den pro malé cowboye a indiány.

V úterý 9. června bude velký Dětský den pro školáky na mosteckém hipodromu. Akce začne již v 8.30 hodin.

Policie ČR, která bude hostem několika dětských dnů, uspořádá pro děti svou akci 10. června na mosteckém dopravní hřišti. Na 28. června chystá policie na polygonu velkou show s účastí záchranářů.