Čtvrtek 1. října začne opět dopoledne a rovnou neuvěřitelnou dvacetirolí Pavola Seriše, ano čtete dobře – dvacetirolí, který na Komorní scéně městského divadla představí komedii Jak vám chutná, páni?. Ve stejnou dobu začnou v Rozmáňu Sindibádova dobrodružství ze zdejšího repertoáru a v 17.00 sem zaskočí ještě jednou Pavol Seriš, protože vás nechceme ochudit o neskutečný herecký a heroický výkon ověnčený mnoha cenami z domova i ze světa. Vřele doporučujeme.

Ve foyer městského divadla se můžete kolem 17.30 potkat s Malými velkými herci Pavla Skály, kteří vystoupí za ZUŠ F. L. Gasmanna v Bloku hraní… si. Hrají si víc než skvěle, protože i oni sbírají různá ocenění jako na běžícím páse.

To už ale budou připraveni DvaMimo, neboli dva pražští mimové se svou MiMorevue. Jde o velmi intenzivní rozcvičku bránice před večerním představením legendárního Divadla Buchty a loutky. Loutkové drámo o krvelačné bestii s povědomým názvem Čelisti Reloaded, vás přesvědčí, že na divadle je možné všechno a že umění hrát si nesouvisí s věkem. Čeká vás akční loutkárna pro dospělé.

„Pocuchané" nervy vám po té ve foyer vyléčí koncert písničkářky a světoběžnice Ouim Kim Beat.

Ivana Bonaventurová, ředitelka festivalu

Mostecký deník je mediálním partnerem festivalu.

PROGRAM / ČTVRTEK 1.10.

10.00 - JAMU BRNO - PAVOL SERIŠ - JAK VÁM CHUTNÁ, PÁNI? / KS MDM
Pohybová komedie jednoho herce z podivného světa restaurací a číšníků vznikla ve spolupráci s režisérem a hercem Arnoštem Goldflamem. Herec Pavol Seriš zahraje víc jak 20 různých postav a počítá s aktivní představivostí diváka. Řada ocenění z domova i zahraničí!
Po představení možná beseda. 60 minut. Vstupné: 60 Kč

10.00 - DIVADLO ROZMANITOSTÍ - SINDIBÁDOVA DOBRODRUŽSTVÍ + KŘEST CD / DR
Touží po moři a dobrodružství. Hlavně se nikdy nenudit, zahnat hlad a zamilovat se tak, aby to nebylo navždy. Ale najednou máš před očima krásnou tvář, jakou jsi nikdy neviděl… Sindibádův koncert může (musí) začít! Po představení KŘEST CD písní ze Sindibádových dobrodružství! Pro děti od šesti let. 60 minut. Vstupné: 50 Kč

17.00 - JAMU BRNO - PAVOL SERIŠ - JAK VÁM CHUTNÁ, PÁNI? / DR
Pohybová komedie jednoho herce z podivného světa restaurací a číšníků vznikla ve spolupráci s režisérem a hercem Arnoštem Goldflamem. Herec Pavol Seriš zahraje víc jak 20 různých postav a počítá s aktivní představivostí diváka. Řada ocenění z domova i zahraničí!
60 minut. Vstupné: 60 Kč

17.30 - ZUŠ F. L. GASSMANNA MOST - MALÍ VELCÍ HERCI PAVLA SKÁLY/ FOYER MDM
Blok hraní… si. ZDARMA

18.30 - DVAMIMO PRAHA / FOYER MDM
MiMoRevue! 35 minut. ZDARMA
19.00 - BUCHTY A LOUTKY PRAHA - ČELISTI RELOADED / KS MDM
Slavný americký film o rozzlobené rybě, která loví nevinné plavce, viděl ve své době možná každý. Steven Spielberg je zárukou poctivé filmařiny a jemného nadhledu. Buchty a loutky jsou zase zárukou poctivé loutkařiny a někdy i nejemného nadhledu, a právě tento nadhled je klíčem k inscenaci Čelisti Reloaded. A to je důvod k tomu, aby tuto inscenaci viděl ve své době možná každý… 90 minut. Vstupné: 120 Kč, studenti 60 Kč

20.45 - KONCERT OUIM KIM BEAT / FOYER MDM
Alternative - acoustic from Litvinoff. ZDARMA

Celý program najdete ZDE.