Největší lidová veselice pořádaná městem Most stála zhruba 1,2 milionu korun, z toho sedm set tisíc si vyžádal hudební program a půl milionu technické zajištění slavnosti. Vystoupili špičkoví čeští i zahraniční umělci.

Koncerty a doprovodné atrakce byly zdarma, vstupné do kostela a na vyhlídkovou věž levnější než obvykle.

Technické služby a městská policie se staraly o pořádek až do konce. Voda, mýdlo a ručníky byly v mobilních umývárnách i při posledním koncertu před ohňostrojem.

Pořadatelé, kteří se báli deště, jsou s výsledkem spokojeni. „Udělali jsme pro to maximum,“ řekla Jaroslava Boudová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu, který zajišťoval organizaci. Objednal i občerstvovací stan s kapacitou 300 lidí.

Někteří řidiči měli problémy s parkováním. Parkoviště naproti „rikovce“ bylo plné. Auta stála na trávě.

Akce začala průvodem od kulturního domu Repre ke kostelu. Police pro auta uzavírala křižovatky na třídě Budovatelů. Několikasetmetrový zástup mažoretek a dechových kapel vedli horníci s vlajkami. „Tradice našich slavností navazují na oslavy Dne horníků a energetiků,“ připomněl mostecký primátor Vlastimil Vozka.

V čele šli i zástupci partnerského holandského města Meppel, se kterým letos Most slaví již desetiletou družbu.

„Jsem velice šťastný, že jsme v tomto roce zorganizovali řadu výjimečných akcí,“ prohlásil Harm Jan Lanjouw, předseda Nadace pro spolupráci měst Most-Meppel, který na pódiu uvedl velký holandský dechový orchestr De Bazuin.

Gurmánské speciality své země nabízela v několika stáncích maďarská menšina v Mostě. „Máme s městem dobré vztahy,“ řekl Ferenc Kulina předseda regionální organizace Svazu Maďarů žijících v českých zemích.