Koncerty Václava Neckáře a Dalibora Jandy. To budou zřejmě letošní nejznámější jména hudebního programu žatecké Dočesné. Ta se ve městě uskuteční počátkem září, letos se koná 56. ročník. Opět se čekají desetitisíce návštěvníků.

Organizátoři ze žateckého městského divadla dávají už řadu týdnů dohromady program, ten se už začíná pomalu rýsovat. „Na pátek připravujeme na Dočesné velký koncert s Václavem Neckářem. Mnoho hostů a přátel tohoto zpěváka popřejí k jeho výročí. Bude to největší koncert Neckáře v regionu," sdělil Karel Fiala z Městského divadla v Žatci. Václav Neckář letos 23. října oslaví 70. narozeniny.

Československá superskupina

A i další známá jména české populární hudby by v Žatci neměla chybět. „Mohu potvrdit, že na Dočesné letos zahrají Dalibor Janda s kapelou a Československá superskupina," dodal K. Fiala. Tu tvoří Kamil Střihavka (zpěv), Michal Pavlíček (kytara), Roman Dragoun (klávesy), Vladimír Kulhánek (basa), Miloš Meier (bicí) a Jan Hrubý (housle). Kamil Střihavka je na hudebních akcích v regionu častým hostem. Předloni zpíval na Letních slavnostech v Podbořanech, Vábení v Lounech a i na žatecké Dočesné. Po incidentu, kdy na pódium jeden z návštěvníků hodil kelímek s pivem, koncert v Žatci předčasně ukončil.

V Žatci při Dočesné bývají už několik let dvě hudební pódia jedno před radnicí a druhé na autobusovém nádraží. Je možné, že jich letos bude víc. „Jsou dva zájemci, kteří chtějí rozšířit počet pódií. Jedno by chtěli mít v areálu pivovaru a druhé na Chelčického náměstí. Vše je ale zatím v jednání, nic není rozhodnuté," sdělil Deníku Karel Fiala ze žateckého městské divadla.