Na příběh o princezně Odettě, kterou zlý čaroděj Rudovous promění v labuť, se mohou těšit především malí diváci. „S tímto představením objelo Docela velké divadlo celou Evropu. Pohádku mohli diváci vidět jak ve Francii, tak v Rakousku, Chorvatsku, Bosně a v dalších zemích Evropy. Pohádku režíroval Jurij Galin a autorkou choreografie je Dana Morávková, která s námi spolupracuje už řadu let,“ prozradila Jana Galinová, dramaturgyně, manažerka a herečka DVD. Také dodala, že zajímavostí je, že holčičky v představení uvidí baletku tančící na špičkách.

Kromě Lenky Lavičkové v pohádce hrají Lukáš Masár, Petr Kozák, Jana Galinová, Jan Bouše, Petr Erlitz, Martina Pawerová, Jindřich Lenc, Hana Laurichová, Lucie Lavičková a další.

Jelikož se konce Labutího jezera často liší, zeptali jsme se, jak je to v tomto případě. „Protože hrajeme pohádku pro děti, nakonec vše dobře skončí,“ ujistila diváky Jana Galinová. Dále doplnila, jaké další představení DVD chystá. „Příští sobotu zveme malé i velké diváky na klasickou pohádku s písničkami Princ Bajaja.

Děti si musíte získat, říká Lenka Lavičková

Hlavní roli zakleté princezny hraje v Labutí princezně Lenka Lavičková, které jsme položili pár otázek.

Hrajete v představení jak pro dospělé, tak pro děti. Jaké je podle vás dětské publikum a vnímáte rozdíly mezi dětskými a dospělými diváky?
Rozdíl je určitě veliký. Všeobecně si totiž lidé myslí, že se pro děti hraje snadněji. Jenže dospělí se narozdíl od dětí nevrtí, nemluví nahlas, chovají se prostě ukázněně a nakonec vždy zatleskají. Ale děti si musíte získat, upoutat jejich pozornost – a našemu divadlu se to, naštěstí daří. Pro dětské diváky hraju raději.

Kdybyste nehrála labutí princeznu, jakou jinou roli byste si chtěla zahrát?
Asi bych neměnila. Hrát Odettu - zakletou princeznu, a Odilii, její dvojnici, kterou vykouzlí král Rudovous, aby oklamal prince, je snem každé tanečnice. Já jsem herečka a kvůli téhle roli musím cvičit tanec na špičkách. Vypadá to jako nic, ale strašně to bolí. Kdybych si měla vybrat jinou roli, líbil by se mi asi šašek, kterého hraje moje nová kolegyně Martina Pawerová.

Jak dlouho hrajete v Docela velkém divadle?
Hraji zde od jeho založení, což bylo v prosinci roku 1996. V prosinci jsem oslavila svoje 26. narozeniny, v divadle jsem nyní 13 let, což je polovina mého života.