Její dceři, jak již Mostecký deník informoval, ve třech letech diagnostikovali autismus s psychomotorickou retardací. Léčba stojí na rok 250 tisíc korun a potrvá ještě asi tři až pět let.

Bývalí tanečníci litvínovského tanečního studia Casiio pod záštitou občanského sdružení Dobrý skutek se rozhodli Lindě pomoci charitativním koncertem, jehož výtěžek bude právě věnován na náročnou léčbu pětileté Lindy.

Koncert

Na charitativním koncertě, který se uskuteční 11. dubna v litvínovské Citadele, přislíbili podle organizátorů účast i známé osobnosti. Josef Laufer a Leoš Mareš budou celý koncert uvádět. Účast přislíbil také zpěvák Martin Maxa, Michaela Sejnová, zpěvačka muzikálu Ději ráje, Kamila Hübsch, objev letošního roku 2012, Honza Moflár, tanečník, imitátor Jacksona a další.

V Citadele se také bude konat módní přehlídka, na které se předvedou známé a krásné modelky: Vlaďka Erbová, Andrea Vránová-Kloboučková, Eva Decastelo, Hana Svobodová, Romana Pavelková. Návštěvníci se také mohou těšit na fotbalistu Tomáše Řepku, který vydraží svůj dres.

„Vzhledem k tomu, že léčba Lindy stojí 250 tisíc korun ročně, snažíme se již nyní vybírat finanční dary. Veškeré příspěvky, které nyní vybereme, budou předány Lindě formou symbolického šeku přímo v den konání koncertu. Příspěvky se posílají na účet maminky Lindy, a to 341 026 0247/0100 heslo „koncert“, po koncertě budou připsány na účet o.s. Dobrého skutku na konto Lindy. Pokud byste se rozhodli Lindu podpořit, budeme velmi rádi, ať už tak učiníte zasláním příspěvku nebo svou osobní účastí na „Koncertě pro Lindu“,“ uvedla Alena Najmanová, bývalá členka tanečního studia Cassio.

Vstupenku na koncert lze zakoupit v Městském divadle v Mostě, v litvínovském Intusu, Citadele, a v prodejně Káva čaj Matiko.