Výstava je do 25. května. „Do té doby se tu v rámci doprovodného programu uskuteční komentované prohlídky, workshop i další večer PechaKucha Night," slibuje Tomáš Petermann z Fillovky.

Poslední měsíce GEF hostila spíše sociální projekty svých kurátorů a kurátorek. TEĎ UŽ JE ČAS NA HRU! A to doslova, pořadatelé věří, že stroje díla z rukou umělců pobaví i školní mládež či seniory. I ti tak v GEF zblízka uvidí, jak může být svět techniky hravý a nápaditý bez desetitisícových investic do konzumní zábavy.

„Název Generátor má více interpretací. Jednou z nich je, že zde vystavuje více generací. Malíř Zdeněk Sýkora, který využíval počítače už v 60. letech, je zástupcem té starší, pánové Gabriel či Mrkus zastupují střední generaci a vystavují tu samozřejmě i studenti," řekla včera Lenka Klementová, studentka 1. ročníku magisterského programu Kurátorská studia Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Výstava nabízí velké spektrum výtvarných prostředků od klasické malby, grafiky i fotografie přes video po interaktivní instalace. „Snažili jsme se, aby více vystavených děl bylo interaktivních i zábavných. Třeba PC Game, mechanická počítačová hra Václava Pelouška, v níž musí kulička projít labyrintem a propadnout dolů. Je zde také piáno, na které si můžete zkusit zahrát… Výstava je orientovaná spíše na středoškoláky, ale i žáky 8. a 9.tříd pobaví," věří kurátorka.

Školy i kluby seniorů, které mají o návštěvu hravé výstavy zájem, mohou volat kurátorce Tereze Kopecké na číslo mobilu 775 340 248.

Galerie je otevřena v úterý - pátek v 10.00 - 13.00 a 14.00 - 18.00; v sobotu pak otvírá od 10.00 do 14.00 hodin.