Bude to nářez. Lunt, Netáhlo nebo Himlhergotdonrvetr, ale taky Svařák či Královna noci. Určitě i Jsem nadšenej, Benzín a nebo Lunapark. To jsou pecky, které dneska bezpečně rozduní zem v podkrušnohorském Litvínově. Míří sem totiž to nejlepší z české rockové a metalové scény. Ve zdejším amfiteátru Loučky se dnes večer, v pátek 12. července, koná nový Litvínov Rock Fest.

Rock fest
17.00 Bohemian Metal Rhapsody
18.30 Trautenberk Tanz Metal
20.00 Harley
22.00 Dymytry

„Seděli jsme s manažerem Harleje a Dymytry a jen tak klábosili o tom, co a jak přes léto. A napadlo nás, že by bylo fajn vrátit rockovou muziku k nám na Loučky,“ přiblížil Deníku vznik akce šéf hudebního klubu Attic Litvínov Zdeněk Staněk.

Hudební klub má přes léto na programu hlavně diskotéky. Všechny kapely totiž jezdí po festivalech. „Tak se zrodil nápad udělat fesťák s hvězdným obsazením,“ řekl dále Staněk s tím, že první ročník bude v režii čtyř kapel.

Vše odstartuje projekt bubeníka Citronu Radima Pařízka s názvem Bohemian Metal Rhapsody. Ambiciozní počin loni překonal i vlny Severního moře, když se v něm objevil člen s vikingskými předky, dánský zpěvák a kytarista Heri Joensen. „Jsem opravdu nadšený, že jsem se stal součástí tak skvělého projektu s velkou produkcí. Už se těším na společné koncerty,“ komentoval své přijetí rodák z Tórshavnu.

Bohemian Metal Rhapsody - Nejme vyhořelí  Zdroj: YouTube.com/Bohemian Metal Rhapsody

Jako druhý se na pódiu objeví se svým tanz metalem Trautenberk. Klatovská formace je známá svou velice zábavnou show a humornými texty. Jak píšou sami muzikanti na svém webu, myšlenka na vznik kapely vyvstala někdy v roce 2010 v pozdních nočních hodinách v zakouřeném baru. „Hlavně proto, aby byla sranda,“ zdůraznili muzikanti. V roce 2011 kapela absolvovala svůj první koncert a dnes vyprodává kluby a hraje na několikatisícových festivalech, kde rozdává zpěv a smích zároveň, obojí okořeněné svéráznými kostýmy.

Trautenberk tanz metal - Potužník senior  Zdroj: YouTube.com/Trautenberk tanzmetal

Představovat třetí kapelu v pořadí, mosteckopražský Harlej, by asi bylo nošením dříví do lesa, stejně tak jako představovat v maskách vystupující psychocore metal band Dymytry s famózním bubeníkem Milošem Meierem.

Doplňme tedy jen, že u zrodu Harleje v roce 1995 stál spolu s Tondou Raurem nedávno zemřelý zpěvák a kytarista Vláďa Šafránek z Mostu.

Pořadatelé počítají, že si festival nenechá ujít přes patnáct stovek návštěvníků z blízkého, ale i dalekého okolí. „Víme, že přijedou lidi z Chomutova, Teplic, Loun, ale i ze Slaného a z Prahy,“ vyjmenoval šéf hudebního klubu Attic.

Harlej - Možná  Zdroj: YouTube.com/harlejTV

Ačkoli historicky první ročník Litvínov Rock Festu začne až večer, už teď mají pořadatelé jasno o tom, co se bude dít za rok. „Určitě budeme chtít, aby se festival rozšířil na dva dny. Takže už vím, že se s rockovými příznivci na Loučkách opět sejdeme ve dnech 10. a 11. července 2020,“ předeslal Zdeněk Staněk s tím, že vystupovat zde budou opět samé top formace.

Už teď jsou v jednání například koncerty Michala Hrůzy a známých skupin Škwor, Wohnout nebo UDG.