Litvínovští strážníci se výhrůžkou zabývali od 18. ledna. Tehdy v podvečerních hodinách muž zavolal na linku 112 a vyhrožoval uloženou bombou ve firmě, ke které se ihned sjeli policisté a strážníci. Ti museli z budovy evakuovat 38 lidí. Společné hlídky, včetně psovoda se služebním psem, který je specialista na vyhledávání výbušných látek, prohledaly bezprostřední okolí firmy. Několikrát společnými silami zkontrolovali hlavně vnitřní prostory. Přítomnost nástražného výbušného zařízení se ale nepotvrdila.

„Přerušením činnosti v poškozené firmě způsobil volající škodu několik desítek tisíc korun. Litvínovští policisté okamžitě začali pátrat po totožnosti podezřelého. Prověřováním celého případu nasbírali informace, které je dovedly k 32letému muži,“ uvedl mostecký policejní mluvčí Václav Krieger s tím, že se jednalo o bývalého zaměstnance společnosti. Proč bombou vyhrožoval, ale neuvedl.

Policie ČR. Ilustrační foto.
Policie v Mostě honila ujíždějícího řidiče čtyřkolky. Měl jasný důvod

„Policisté předali muži sdělení podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy. Prověřováním vyšlo také najevo, že Litvínovan v minulosti už obdobný čin provedl. Z tohoto důvodu mu hrozí v případě odsouzení až pět let za mřížemi,“ doplnil Krieger.

Mohlo by vás také zaujmout: Mezi Mostem a Bílinou má vést bezpečná cyklostezka. Řeší se i napojení Litvínova

Zdroj: Deník/Martin Vokurka