Koncem března letošního roku se dva bratři z Mostecka ve věku 21 a 22 let odebrali do lesa poblíž vodní nádrže s úmyslem vyzkoušet účinek zakoupené pyrotechniky. Vybrali si k tomu osamělý myslivecký posed, kam vložili výbušnou směs a pomocí zápalky vyvolali výbuch, který posed zcela zničil.

Ilustrační foto.
Dva dealeři z Mostu a Litvínova čelí obvinění. Hrozí jim deset let

Na místo se sjeli policejní hlídky, kriminalisté, pyrotechnik a služební pes a začali okolnosti činu intenzivně prošetřovat. Po pár dnech se bratři rozhodli na místo činu vrátit i se svými kamarády, aby pokračovali ve svých experimentech s pyrotechnikou, kterou tentokrát umístili do plastového sudu, který záhy explodoval.

Výbuch posedu u vodní nádrže Fláje objasněn.Výbuch posedu u vodní nádrže Fláje objasněn.Zdroj: Policie ČR

Při třetím pokusu pachatelé již nezůstali bez povšimnutí a byli zadrženi policejní hlídkou poblíž lesa, kde své vandalství páchali, a odvezeni do cely předběžného zadržení.

„Při dalším šetření se ukázalo, že pachatelé celý čin natáčeli na telefon,“ uvedl Václav Krieger z mostecké policie a dodal, že šetření stále probíhá a zjišťuje se, o jaký typ výbušného systému se jednalo. Mostečtí kriminalisté na případu spolupracovali s dalšími státními institucemi, zejména pak s místní samosprávou, se zaměstnanci vodní nádrže, ale i s pracovníky Lesů České republiky. Ti všichni velkou měrou přispěli k objasnění případu.

Stíhaní způsobili svým činem škodu přesahující 10 tisíc korun a v případě uznání viny jim hrozí až roční vězení.

Mohlo by vás také zajímat: Speed Marathon je tu. Víme, kde bude v pátek policie měřit na Mostecku

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín