Hořet začalo v sobotu 9. března krátce po 15. hodině. „Ještě před našim příjezdem byli ze zasažených prostor evakuováni všichni zaměstnanci, přibližně stovka lidí,“ uvedl mluvčí hasičů Milan Rudolf.

V odpoledních hodinách hasiči zveřejnili fotografie z místa.

Doplnili ke své zprávě, že nalezli dvě ohniska, ke kterým se prořezávali pomocí vysokotlakého zařízení Cobra. Lidí, techniky i vody bylo podle Rudolfa na místě dostatek. "Hlavním naším problémem je se k ohni dostat. Z vnitřní části haly to možné není, protože v daných místech nejsou lávky. Oheň se ale dále nešíří," uvedl krátce před 17. hodinou Milan Rudolf.

Na místě jsou také policisté. O požáru informují na platformě X.

Hasiči bojovali s požárem několik hodin. "Vytvořili jsme jeden prostup v plášti budovy, abychom se dostali k vedení vzduchotechniky. Halu jsme museli na patnáct minut opustit z důvodu zvýšené konce zemního plynu. Zajistili jsme malou vysokozdvižnou plošinu, se kterou se dostaneme do haly a s jejíž pomocí otevřeme vedení vzduchotechniky pod stropem haly," informovali hasiči v podvečer.

Požár zlikvidovali ve 20.21 hodin. Místo zásahu předali provozovateli. "Příčinnou vzniku požáru byla technická závada na chladícím zařízení hliníkových odlitků. Odhadovaná škoda je 2 - 3 mil. Kč, uchráněná hodnota výrobní linky je 500 mil. Kč," uvedi hasiči ve zprávě.