Policisté zasahovali v úterý 6. února od půl deváté ráno na střední zdravotnické škole v Mostě, kde jeden ze studentů měl hovořit o střílení v budově školy. K tomu jej vedly špatné myšlenky a psychický stav. „Policisté provedli důkladnou prohlídku prostor školy, zejména učeben a šaten. Kontrolou nebyla nalezena žádná zbraň. Ani student nebyl ozbrojen žádnou zbraní a policisté ho na místě zadrželi,“ uvedl mostecký policejní mluvčí Václav Krieger s tím, že policie nezjistila, že by měl student přístup k nějaké střelné zbrani.

Mladík skončil v nemocnici na vyšetření. Celou věcí se zabývají mostečtí kriminalisté, kteří zjišťují další okolnosti případu. „Můžeme veřejnost ujistit, že nebyl nikdo zraněn ani nevznikla žádná škoda na majetku,“ doplnil Krieger.

„Nemám k tomu co říct, byl to preventivní zásah. Výuka probíhá dál," řekla na místě kolem půl druhé odpoledne reportérovi Deníku ředitelka školy Jitka Hašková. Jak se reportér přesvědčil, po zásahu již nebylo ani památky.

Policie. Ilustrační foto.
Policie šetří na severu Čech téměř dvacet činů souvisejících se střelbou v Praze

V souvislosti s tragickou předvánoční událostí se policisté zabývali na severu Čech několika desítkami případů. Nejčastěji šlo o šíření poplašné zprávy nebo nebezpečné vyhrožování, kterého se dopouštěli lidé především prostřednictvím sociálních sítí. „Stále platí, že v přístupu k případům, kdy někteří jedinci tento bezprecedentní násilný akt schvalují, či dokonce vyhrožují jeho napodobením, budeme aktivní a nekompromisní. Takové jednání je nejen krajně nevkusné, ale většinou také za hranou trestního práva. Naší snahou je a bude co nejdříve dospět ke konkrétnímu člověku, který za příspěvkem stojí, ověřit reálnost případné hrozby či nebezpečí a následně přivést konkrétní osobu k odpovědnosti ať už správní nebo trestní,“ řekl koncem prosince policejní prezident Martin Vondrášek.

Mohlo by vás zaujmout: Rallye na Mostecku, závodníci proti policii. Riskantní honička skončila v plotě

Zdroj: Policie Most