Rvačka se odehrála na třídě Budovatelů, kde se do sebe podle policie pustili čtyři lidé, a to za účasti mnoha přihlížejících lidí. „Na místě zasahovalo několik policejních hlídek ve spolupráci s hlídkami strážníků. Společnými silami celou nepřehlednou situaci uklidnili. Dvě osoby vyhledaly po konfliktu lékařské ošetření. My jsme celý incident zadokumentovali a v současné době zjišťujeme k případu další informace a probíhají úkony trestního řízení,“ uvedl policejní mluvčí Václav Krieger.

Policisté zasahovali v úterý v noci ve Stovkách.Policisté zasahovali v úterý v noci ve Stovkách.Zdroj: reprofoto: Deník

Policie incident prověřuje pro podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví. „Je ale možné, že v průběhu prověřování bude právní kvalifikace upravena. Zároveň vyzýváme všechny osoby, které mají jakékoliv informace o příčině vzniku konfliktu nebo jeho průběhu, nechť se ozvou policistům na linku 158. Mohly by tak přispět k řádnému objasnění celé události,“ dodal policejní mluvčí.

Stovka

Slovem Stovka (nebo také Stovky) se označuje deprivovaná obytná lokalita na mostecké třídě Budovatelů. Jedná se o řadový komplex čtyř obytných cihlových budov o půdorysu písmene E. Jednotlivé bloky pod čísly 89 až 100 tvoří zónu s vysokým podílem dlouhodobě nezaměstnaných, osob v hmotné nouzi a řadou patologických sociálních jevů.

Bloky 95 až 100 byly mezi sociálně vyloučené lokality zařazeny v roce 2006. V lokalitě, která sahá až k okraji centra Mostu, žije zhruba tři tisíce lidí. Sídliště je součástí čtvrti Podžatecká a vznikalo od 50. let jako nový Most. Mezi jednotlivými propojenými bloky jsou otevřené dvory.

Původně zde bydleli zaměstnanci průmyslových podniků a topilo se uhlím. Řada obyvatel se postupně stěhovala do novějších paneláků a v uvolněných bytech přibývalo Romů. Po privatizaci bytového fondu se začalo s byty obchodovat, což způsobilo další migraci a napětí v občanském soužití.