V sobotu byla mostecká dopravní policie povolána ke kolegům do Litvínova k havarovanému vozidlu v ulici K Loučkám. Z celé situace bylo evidentní, že řidič automobilu Škoda nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel z vozovky a narazil do travnatého svahu, kde polámal několik stromů a keřů. Nakonec se zastavil až u betonových schodů, které rovněž poškodil.

Řidič však místo aby nehodu oznámil, z místa činu utekl. U nedaleké restaurace však narazil na policejní hlídku a té začal vyprávět smyšlený příběh o tom, že mu někdo ukradl auto. Policisté se tedy rozhodli případ prošetřit.

Záhy vyšlo najevo, že muž byl nejen řidičem havarovaného automobilu, ale také měl více pádných důvodů k útěku. Kromě toho, že porušil několik dopravních předpisů, mu totiž minulý rok Okresní soud v Mostě zakázal až do roku 2027 řídit.

Policisté 31letého Mostečana vyzvali, aby se podrobil testu na přítomnost alkoholu a podle očekávání výsledek testu ukázal hodnotu 1,75 promile. Muž byl proto převezen na lékařské vyšetření do nemocnice.

Policie mu následně oznámila podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody.

Mohlo by vás také zajímat: Kamerový systém, pěší hlídky a preventisté. Most bojuje za klidné léto ve městě

Pravidelný monitoring Stovek. | Video: Městská policie Most