O zásahu v nemocnici informovali hasiči z HZS Ústeckého kraje. Poplach byl vyhlášený krátce před osmou hodinou večerní, v úterý 28. května. "Jedna osoba je zraněná a nemocnice je bez proudu. Požár jsme zlikvidovali a zajišťujeme elektroagregáty," psali hasiči během zásahu na platformě X.

Požár omezil chod nemocnice. Na stránkách města Most visí ve středu ráno toto oznámení:

"Z důvodu výpadku elektrického proudu v nemocnici Most, žádáme občany, aby využili služeb jiných zdravotnických zařízení. Nemocnice bude pracovat v omezeném režimu. Zdravotnická záchranná služba funguje bez omezení."

Nemocnice situaci řeší. „Pracujeme v omezeném provozu. Doporučujeme veřejnosti, aby využila jiná zdravotnická zařízení,“ potvrdila Deníku mluvčí nemocnice Petra Roubíčková. Lůžková oddělení fungují dál. „O pacienty je postaráno, nikdo není evakuován. Nicméně odkláníme vozidla záchranné služby a jsou odloženy plánované operativní výkony,“ dodala mluvčí.

Je odhlasováno. V Litvínově vzniknou dvě nová hřiště
Je odhlasováno. V Litvínově vzniknou dvě nová hřiště

Mostecká nemocnice patří společnosti Krajská zdravotní, která provozuje v Ústeckém kraji sedm nemocnic. Ty jsou podle mluvčí na pomoc v takovýchto situacích připraveny.

Škody jsou do miliónů

Škody po požáru v technické sekci mostecké nemocnice zatím společnost nedokáže přesně vyčíslit, ale budou to miliony korun. Jak dlouho omezení potrvá, není jasné. „Pracujeme intenzivně na řešení celé situace. V průběhu dne budeme vědět více a budeme informovat média a veřejnost,“ uvedla mluvčí.

Ke vznícení trafostanice došlo údajně po výpadku proudu na straně dodavatele a nemocnice fungovala několik hodin na generátory, a to do doby, než byla instalována záložní trafostanice díky hasičům a dodavateli. Na tomto zařízení nyní závisí provoz, který je ale zatím omezený.  „Předběžným důvodem požáru byla na místě shledána technická závada na vysokonapěťovém kabelu v rozvaděči. Předběžně nebylo potvrzeno žádné cizí zavinění. Ani jsme nikoho neevakuovali. Výše škody je předmětem dalšího šetření,“ uvedl mluvčí mostecké policie Václav Krieger.

Mohlo by vás také zajímat:

Zdroj: Martin Vokurka

Více k tomu zde: Francie má v mosteckém parku Šibeník svou mírovou stopu