Infomoval o tom portál iDNES i s tím, že rozsudek není pravomocný vzhledem k tomu, že si obhájce obžalovaného ponechal lhůtu na odvolání.

O tom, že ústecký krajský soud začal projednat krvavý incident mezi sourozenci z Litvínova ve vestibulu jednoho z tamních paneláků, jsme informovali v pondělí 25. března. Ke konfliktu došlo loni 25. srpna mezi výtahy a vchodovými dveřmi. Opilý Radek B. tam zběsile zaútočil na bratra, kterého přivolal zezdola. Vybavil se k tomu zavíracím nožem s délkou ostří kolem 8 centimetrů a poškozený utrpěl 9 ran, přestože se snažil bránit teleskopickým obuškem. „Jen dílem náhody nedošlo k vážnější poruše zdraví a ohrožení na životě,“ upozornila státní zástupkyně Barbora Jorová.

Zločin ve stádiu pokusu orgány činné v trestním řízení kvalifikovaly jako vraždu s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, a muž tak byl v trestní sazbě 12-20 let. Státní zástupkyně mu navrhovala trest u spodní hranice sazby pravděpodobně i kvůli tomu, že poškozený nejspíš dnes už nemá žádné následky. Spory mezi oběma bratry byly podle výpovědí obou dvou dlouhodobé, vyhrožovali si osobně i v textových zprávách. Jejich vzájemná averze sahala dokonce do dětství, když obžalovaný tvrdil, že se na něj bratr vyvyšoval. „Trénoval si na mně judo, a když jsem byl starší, dával mi pěstí, pokud se mu něco nelíbilo na mém chování,“ popsal obžalovaný.

O osudovém incidentu, po kterém skončil ve vazbě, obžalovaný tvrdil, že se stal dílem v stavu jeho nepříčetnosti a nepamatuje si ho, dílem, že jednal v obraně, protože se bratra, který měl vždy navrch, bál. U soudu ale v úterý 26. března uděleného nepravomocného trestu zjevně se svou obhajobou nepochodil.

Mohlo by vás také zaujmout: Stonehenge v Mostě se rozpadá. Vlastník chce pomoc ze Spravedlivé transformace

Památník na hřbitově v Mostě se letos opravovat nebude. | Video: Deník/Martin Vokurka