První incident se odehrál v centru Mostu během bílého dne, kdy mladá žena napadla asi osmdesátiletou seniorku přímo na ulici. U kulturního domu Repre oběti vytrhla z ruky látkovou kabelu, ve které seniorka měla dioptrické brýle, mobilní telefon a peníze. Při loupeži poškozená upadla na zem, naštěstí ale neutrpěla vážná zranění.

Druhý čin se odehrál v březnu, kdy obviněná žena sledovala další seniorku až do domu, kde na ni zaútočila slzotvorným sprejem. Požadovala po ní peníze a z kapsy jí nakonec vytáhla přes 100 tisíc korun, které seniorka právě převzala od svého syna.

Ilustrační foto.
Dvojice předstírala tragédii. Za zvrácený podvod mohou skončit ve vězení

V tomto zločinu měla obviněné pomáhat kamarádka, která o penězích věděla. Viděla, jak syn předává seniorce vysoký finanční obnos a svou kamarádku po telefonu informovala o směru pohybu seniorky. Obě ženy se po činu sešly, aby si kořist rozdělily. Policie tuto ženu také obvinila z loupeže.

Václav Krieger z Mostecké policie, který o případu informoval, uvedl: " Kriminalisté na těchto dvou případech intenzivně pracovali. Shromažďovali a vyhodnocovali mnoho důkazního materiálu a nakonec se jim podařilo případ napadených seniorek vyřešit." Podle jeho slov se obě ženy nyní musí obávat, že pokud budou uznány vinnými, hrozí jim až desetileté tresty odnětí svobody.

Mohlo by vás zajímat: V centru Mostu začaly pravidelné trhy. Potrvají až do podzimu

Zdroj: Deník/Martin Vokurka