Policejní vyšetřovatelka zahájila trestní stíhání proti manželskému páru, 41leté ženě a 39letému muži, za spáchání přečinu podvodu. Dvojice využila důvěry své kamarádky a pod záminkou tíživé rodinné situace ji přiměla k založení veřejné sbírky na facebooku. Kamarádka, která se stala jednou z obětí podvodu, z vlastní iniciativy natočila video, ve kterém apelovala na veřejnost o finanční pomoc a sdílela jej na sociálních sítích spolu se zveřejněním bankovního účtu obviněné ženy.

Supermarket MERE v Mostě uzavřela ve čtvrtek 11. dubna  inspekce.
Trus hlodavců, špína a poničené stěny. Mostecký obchod uzavřela inspekce

Situace nabrala na dramatičnosti, když manžel o několik dní později šířil zprávu o údajném úmrtí své ženy. Práci si dal i s vytvořením nedokonalého parte, které také kamarádce zaslal. Šíření lživých informací mělo za následek, že na falešný příběh reagovalo několik lidí, kteří manželům na účet poslali finanční dary, včetně kamarádky, která přispěla částkou 2 tisíce korun.

Celkem si manželé neoprávněně přišli na 11 tisíc korun. Nyní čelí vážným obviněním a v případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Mohlo by vás zajímat: V centru Mostu začaly pravidelné trhy. Potrvají až do podzimu

Zdroj: Deník/Martin Vokurka