Policisté do mostecké lokality vyrazili tentokrát ve večerních hodinách. "Se strážníky městské policie se rozdělili do skupin. Ve společných hlídkách zkontrolovali jednotlivé vchody domů s cílem pátrát po konkrétních osobách. Provedli kontrolu osob ve společných prostorech domů a okolním veřejném prostranství," uvedl mluvčí policie Václav Krieger.

Během dvouhodinové večerní akci stihly smíšené hlídky zkontrolovat 164 osob a 5 vozidel. "Jeden z řidičů odjel s blokovou pokutou, protože se dopustil přestupku. Policisté narazili na dvě osoby, o které se zajímali, protože jsou důležité pro trestní řízení. Jiné dvě osoby si od uniformovaných mužů převzaly důležité písemnosti, které se jim nepodařilo dříve doručit," vypočetl k výsledku kontrol mluvčí policie.

Kontroly ve Stovkách jsou plánované a opakují se

Zástupci vedení Police ČR, územního odboru Most, a městské policie se na společném setkání k situaci v sociálně vyloučené lokalitě Stovky v Mostě již dříve dohodli na sloučení aktivit. Ty realizují obě policie v této problémové lokalitě už několik měsíců.

Při dalších jednání se dohodli o rozšíření kontrol v dalších lokalitách, například o park Střed a obchodní dům Central včetně přilehlého okolí. Na jednáních si policisté se strážníky vyměnili poznatky ze zájmových lokalit a společně naplánovali sérii bezpečnostních opatření a společných akcí, které by měly pomoci zvýšit bezpečnost a veřejný pořádek v těchto lokalitách.

Mohlo by vás zaujmout:
Jezero Most se plní rekreanty. Vedro láká i na psí pláž, přibylo novinek

Jezero Most v úterý 9. července dopoledne. | Video: Martin Vokurka