V úterý večer při namátkové kontrole v Hamru, části města Litvínov, vyzvali městští policisté muže, který seděl za volantem vozidla značky Škoda, aby se prokázal řidičských průkazem. Kontrolovaný 42letý muž doklady nepředložil ze zcela konkrétního důvodu. Oprávnění mu totiž před třemi měsíci odebral Magistrát města Ústí nad Labem.

Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na stanici. Tam ho doprovodila jeho stejně stará kamarádka, která seděla na místě spolujezdce, když hlídka vůz zastavila. Po vyřízení všech potřebných formalit muž a žena ze služebny společně odešli.

Ilustrační foto. (3.6.2023)
Bratři z Mostecka odjeli z hobby marketu s vypůjčeným vozíkem. Hrozí jim vězení

To ještě neměli tušení, že se za chvíli vrátí zpět. O odstaveném vozidle byli informováni strážníci v Litvínově, kteří auto opět zastavili a přivolali hamerskou hlídku.

Ženu nenapadlo nic lepšího než nabídnout kamarádovi odvoz domů, i když si byla vědoma svého protizákonného jednání. Magistrát v Teplicích jí totiž minulý rok taktéž zakázal řídit. Na hamerském obvodním oddělení se tak ocitli podruhé.

Oběma bylo sděleno podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za to jim hrozí v případě uznání viny až dvouleté vězení.

Mohlo by vás zajímat: Je to naše věc. Obchodníky v Mostě zaskočila snaha radnice mluvit jim do reklamy

Zdroj: Martin Vokurka