„Počítáme, že se ještě přidají další hráči a mělo by nás být 28 plus brankáři. Jednáme s Jiřím Gulou, kterého chceme udržet v mužstvu a rádi bychom, aby pokračoval. Mám informaci, že to vypadá nadějně, takže to je další hráč, který by se zařadil do naší přípravy. Kamil Piroš také nezačal a jedná o formě spolupráce do další sezony," řekl trenér Vervy Radim Rulík a pokračoval:

„Dalším hráčem je Peter Jánský, který prodělal v sezoně zranění a sezona mu nevyšla. Jednáme o norském obránci, který měl být letos na MS v Rusku, ale pro zranění nejel. Je to bek na úrovni norského národního týmu," doplnil Rulík, který začal v přípravě cepovat vedle Richarda Nejezchleba i Jakuba Černého, o kterého moc stojí.

„U Kuby Černého je to o podmínkách, o domluvě. Avizovaný David Němeček asi nepřijde, byli jsme předběžně domluveni, ale rozhodl se jít jinou cestou. Pokud to nedopadne, budeme hledat dál a uvidíme, co se naskytne, je to i o financích, které musíme shánět. Klub je na tom dobře, jako dříve, je stabilizovaný," sdělil asistent a zároveň předseda představenstva severočeského klubu Jiří Šlégr.

Nejezchleb: Rangers? Mladí nedostávají moc šancí

První hotovou posilou je tak Richard Nejezchleb, který přišel do Litvínova z farmářského týmu New York Rangers, dříve také působil v mládežnických reprezentacích. „Litvínov mi nabídl nejlepší podmínky. Měl jsem doporučení i od dalších kluků. Rozhodně jsem nepřišel do neznámého prostředí. Některé kluky znám ještě ze Slavie Praha, taky znám Lukeše, Pavelku. New York Rangers? Trochu jsem kolem tohoto týmu vystřízlivěl. Mladí hráči tam nedostávají moc šancí," vyjádřil se před dopoledním drilem Nejezchleb.

Nový asistent Stránský: Extraliga je výzva. Těším se

Extraligovým „zelenáčem" bude v Litvínově asistent trenéra Darek Stránký, který přišel od juniorů Sparty. Extraliga ho láká, těší se na výzvu. „Seběhlo se to rychlo. Měli jsme s Radimem Rulíkem spolu sezení, kde jsme se dvě hodiny bavili o hokeji a měl jsem z toho dobrý pocit. Takže jsme se takto narychlo seznámili a teď se budeme poznávat více," usmál se před novináři Stránký.
„Na extraligu se těším moc, je to výzva, navíc po iks letech u mládeže. Jsem plný očekávání. Čím jsem zaujal trenéra Rulíka? Asi svým preferovaným stylem hry. Koncept hry trenéra Rulíka je mi blízký a víceméně jsem takto hrál s juniory Sparty. Chceme razit aktivní, moderní hokej, kde se hodně bruslí, prolínají se posty. Vidíte dnes moderní hokej, který už není rozdělený na obránce a útočníky. Je to v tom lepším případě spojená nádoba," poukázal Stránský.