To je stručný výčet nejdůležitějších momentů zběsilé jízdy jako na horské dráze, na kterou se vydali hokejisté Litvínova a Sparty. Šťastnější nakonec byli Severočeši. Ti sice přišli o tři body 49 vteřin před koncem, ovšem vítězství 6:5 jim v nájezdech zařídil Lukeš.

Smutným hrdinou večera se stal Netík, který se zaskvěl hattrickem, ale v samostatném střílení už na gólmana Hübla nevyzrál.

„Jsem rád za svůj první hattrick v kariéře v extralize, na druhou stranu nás může mrzet, že jsme ani přes pět gólů nedokázali zvítězit,“ povzdechl si Tomáš Netík.

„Měli jsme na to, abychom si odvezli tři body, nakonec jsme rádi, že máme jeden. Kdybychom jeli domů bez bodu, tak bychom byli hodně smutní,“ přiznal sparťan David Výborný.

„Lepší dva body než nic,“ radoval se Peter Jánský. „Myslím, že jsme hráli dobře.“

V posledních třech zápasech doma Litvínov nedal víc jak gól, teď dal hned šest a byly z toho dva body. Pod novou trenérskou dvojicím Kučera – Šlégr Benzina pokračuje v obrození. V posledních dvou zápasech dvakrát vyhrála a po 10. kole se posunula na 12. místo extraligové tabulky.

Pojďme po stopách divoké honičky pěkně popořadě. Ve 34. vteřině rozjásal ochozy Jánský, avšak za deset minut už vedla Sparta. První litvínovský obrat zařídil na začátku druhé třetiny Vopat – 3:2. Znovu se skóre měnilo až ve 45. minutě, zato hned dvakrát. Netík s Vykoukalem slepili své góly do pouhých 38 vteřin. To ale nebylo všechno. Neuvěřitelná přetahovaná pokračovala ve velkém stylu. Tři minuty před koncem třetí periody už znovu vedli Severočeši, když Hübl se Švarný skórovali v rozmezí 19 vteřin.

„Gól na 3:4 nás poslal dolů, ale my jsme parta a obrátili jsme to,“ pravil Jánský.

Už se zdálo, že Litvínov míří ke třem bodů, jenže to by Pražané nesměli mít Netíka. Do vypršení základní hrací doby zbývalo 49 vteřin, když se ujal puku Netík a zkompletoval hattrick. Popel na hlavu si v tem moment začal sypat na hlavu smolař Černý, který při sparťanské power play nedal gól do opuštěné klece.

V nastavení střelci umlkli, v nájezdech rozhodl o vítězství Litvínova útočník Lukeš, který překonal Přikryla hned dvakrát.

„S Litvínovem padá hodně gólů už léta. Oni hrají útočný hokej a my jsme se tomu přizpůsobili,“ hledal vysvětlení divoké jízdy Výborný.

„Řekli jsme si, že do toho musíme vlítnout a vyšlo to. Moc gólů jsme nedávali, tak jsme to zkusili otevřít,“ dodal Jánský.

Litvínov – Sparta Praha 6:5 SN

Třetiny: 2:2, 1:0, 2:3, SN 1:0

muž zápasu: Netík

HC BENZINA Litvínov: J. Hübl – Kubát, Gureň, Kroupa, Punčochář, Skuhrovec, Švarný, O. Poživil, Stříteský – Jánský Reichel, Lukeš – Bojer, Hübl V., Kubinčák – Černý,Vopat, Trávníček, – Majdan, Gerhát, Jenáček, Heinisch. Trenéři: J. Kučera a J. Šlégr.

HC Sparta Praha: Přikryl – Hudec, Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Vojta, Macholda – Kratěna, Broš, Ton – Výborný ©, Koreis, Ručinský – Netík, Hlinka, Podlešák – Kafka, Hromas, Látal. Trenér: Hynek.

Branky a nahrávky: 1. Jánský (Reichel), 18. Švarný (Hübl), 22. Vopat (Punčochář), 57. V. Hübl, 57. Švarný (Heinisch), 66. Lukeš (samostatný nájezd) – 8. Výborný (Hanzlík), 11. Netík (Výborný), 45. Netík (Hlinka), 45. Vykoukal (Ručínský), 60. Netík . Rozhodčí: Šindler, Fraňo – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4500.