Ke konci čtvrtého zápasu se už hodně přiostřilo. Vám skočil na záda Klesla. Jak jste tu situaci viděl?

Já jsem tam akorát myslím bránil Karla Kubáta, kterému odpískali faul. Oni se tam pak něj vrhli, takže jsem tam musel jet a bránit ho, aby se mu něco nestalo. Nemůžeme si nechat všechno líbit. Očekávali jsme ale, že se přitvrdí ještě víc. Prohrávali potom už dost a neměli moc času. Chtěli se zřejmě nakopnout na další zápas a konec chtěli vyhrotit.

V ohrožení byl dokonce brankář Francouz, kterého povalil třinecký Plíhal.

O tom jim hlavně šlo, jít do Francíka. Kdyby náhodou se mu něco stalo, kdyby si něco natáhl, prostě klasické play off. Jakmile prohráváte, tak zkoušíte všechno, aby jste si pomohli do dalšího zápasu.

Jak to vidíte vy, přece jen jít do brankáře takhle tvrdě.

Michal Trávníček má částečně pravdu, že je to nechutné. Já bych to nerad hodnotil, prostě vybrali si tuhle cestu, takhle chtějí hrát, shazují akorát sami sebe. Bylo málo času, už to nemělo vůbec cenu, ale asi to měli nařízené od trenérů, tak do toho šli a takhle hráli.

Nesvrbí vás ruce shodit rukavice? Přece jen jste v týmu největší rváč, výrazná postava do bitek.

Tak mě svrbí ruce už dlouho (houf novinářů se rozesmál), ale rukavice jsem neshodil, protože chci další zápas hrát. Nevím, jak by to hodnotili rozhodčí. Vím, že jsem i potřebný do hry ne jen, že se s někým poperu. Navíc si myslím, že to ještě nebyla až tak vyhrocená věc. Akorát na konci na mě skočil Klesla, ale to už jsem nic neudělal, ani on mi nemohl nic udělat. To byla jen taková šaškaráda.

Vedete 3:1, jste blízko titulu.

Jsme blízko, ale budu opakovat, že ten poslední krok je nejhorší a nejtěžší. Uděláme pro to všechno.

Představujete si, jaké by to bylo získat titul s Litvínovem? Že byste byli první tým, kterému se to povedlo?

Ač člověk nechce, tak si to představuje jaké by to bylo (úsměv) – co by dělali lidi, co by dělala rodina a všichni by si toho hrozně moc vážili. Spíše s odstupem času by ocenili, co je to za úspěch. Já nerad o tomhle mluvím, jdeme zápas od zápasu. Jedeme do Třince zvítězit a uvidíme, co to přinese.