V pátek potřebuje urvat poslední bodík, který Litvínovu zaručí záchranu v hokejové extralize. Přijede poslední Mladá Boleslav.

„Chceme podpořit návštěvnost, aby měl náš tým v tomto důležitém zápase co největší diváckou podporu. A naše fanoušky vyzýváme: vytvořte svému celku maximálně bouřlivou kulisu a opravdové domácí prostředí! Třeba na obratu vývoje zápasu s Karlovými Vary (z 2:3 na 6:3) měli černožlutí fandové velký podíl,“ řekl tiskový mluvčí HC Verva Litvínov Vladimír Novotný. A vedení severočeského celku láká i na další akce.

Divákům se v první přestávce po úpravě ledu představí úspěšné litvínovské mládežnické kolektivy, kterým budou předány medaile.

„Ve druhé pauze pak čeká vylosované majitele našich litvínovských hokejových novin Brejk soutěž ve střílení na otvory v brance o poukázky do Fanshopu v hodnotě 500 nebo 1 000 korun a barevnou televizi. Soutěž je letošní novinkou a stala se oblíbenou, téměř každý zápas se někdo trefí a vyhraje. Každý soutěžící navíc dostane laskominy od firmy Chio Bohemia a suvenýry našeho klubu,“ doplnil mluvčí Novotný.

Když získá v pátek Verva bod má jistotu záchrany a nemusí už hledět na ostatní výsledky. Čekají v Litvínově vyprodané hlediště?

„Vyprodat zápas bude asi těžké, zápasy skupiny o umístění přece jen tolik netáhnou jako play off, ale kdo ví? Tenhle duel je pro nás hodně důležitý, k jistotě záchrany potřebujeme bod. Takže věříme, že diváků přijde víc než na běžné utkání a že se dají pořádně slyšet,“ doufá mluvčí v podporu žlutočerných příznivců.

V play out hokejové extraligy zbývají odehrát už jen dva zápasy. V pátek Litvínov doma již ve zmíněném duelu vyzve od 17.30 hodin Mladou Boleslav. Skupinu play out pak zakončí svěřenci trenéra Vladimíra Jeřábka v neděli na ledě karlovarské Energie, kde se také hraje od 17.30 hodin.