Pro Krušnohorce to byl už třetí nezdar v řadě a stál hlavu kouče Milana Razýma. V Litvínově se řeší, že by za tím mohly být neshody mezi hráči a koučem. „To jsou jenom spekulace. Já to nebudu rozvádět, já k tomu nic nemám,“ odvětil Petružálek.

Fanoušci dávají svoji nespokojenost najevo. Na nedělní šlágr s mistrem jich dorazilo jen tři tisíce. „Po tom, co jsme poslední zápasy předvedli, se jim ani nedivím. Mají na to právo,“ chápe rozhořčené fanoušky. „Jenom mě kolikrát mrzí, když slyším některé názory, ale to neovlivníme. Snažíme se odvést maximum, i když to někdy vypadá, že je to odevzdané. Za každého v kabině strčím ruku do ohně,“ vzkázal bývalý reprezentant.

Třiatřicetiletý lídr se snaží mužstvu pomoct hlavně na ledě. Na nějaké proslovy je už pozdě. „Teď je to hodně těžké v kabině něco říkat. Spíš se snažím pomoct klukům na ledě. Nějaké řeči nejsou na místě, musíme se rvát. Musíme hrát jednoduchý hokej,“ burcuje šampion Kontinentální ligy.

Jedenáctý Litvínov dělí od desáté Sparty, která má o zápas méně, tři body. Do konce zbývají čtyři kola. „Myslím si, že herní projev se trošku zlepšil. Proti Brnu bylo vidět větší nasazení a touha dát góly. Musíme dělat jednoduché věci, co si řekneme. To je jediný klíč k vítězství. Musíme se v každém utkání rvát o tři body a věřit, že soupeři klopýtnou. Pořád máme šanci urvat tu desítku. Uděláme pro to všechno.“