Před lety ho společnost Radegast odměnila za fanouškovskou věrnost. Tehdy mu cenu předával litvínovský kapitán Michal Trávníček. Vratislav Bílek alias Kozel, jak ho znají všichni fanoušci, držel nepřetržitou šňůru 307 zápasů v řadě bez přerušení, celkově pak 911 navštívených hokejových mačů. Jaké je číslo dnes? Vyráží to dech!

„Mám za sebou 36 sezon a tam 829 domácích a 396 venkovních zápasů. Celkem tedy 1 225 extraligových zápasů,“ vypočítává chlapík, kterému žlutočerné barvy učarovaly a k fandění ho přivedl tatínek. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky si udělal i svatební fotky. Ostatně manželku Elišku poznal při fandění a třískání do bubnu.

„Našli jsme se na hokeji, bylo to v mistrovské sezóně. Eliška stála v kotli hned pod našimi bubny,“ vzpomínal Bílek. Dnes spolu mají Kozlíka juniora, jak pětiletého Vráťu rádi titulují. A hokejová vášeň se začíná dědit! Prcek už doma tluče vařečkou do bubnu. Na hokeji byl poprvé, když mu bylo 55 dní.

„Dokonce byl s Eliškou na ledě, když se fotila s gólmanem Jaroslavem Janusem a pak u kabiny s Josefem Beránkem. Občas mu říkám, že budeme v televizi – Litvínov a já, že mě uvidí,“ popisuje hrdý tatínek Bílek. Malého do hokejového fandovství nutit nebude. "Uvidíme, zda se mu bude fandění líbit. Jednou bude vše moje litvínoské jeho - šály, dresy, statistiky."

A propos, ještě na chvilku ke statistice. „Nejvíce na domácích zápasech jsem byl na Karlových Varech, to bylo 64. Stejně tak Pardubice. Třinec 63. Na venkovních duelech jsem nejvíce viděl Karlovy Vary 59, Plzeň 36 a Spartu 31,“ vypočítává Bílek. Co na jeho koníčka říká manželka?

„Někdy je soužití s takovým zapáleným fandou velmi složité,“ směje se Eliška Bílková. Manžel jí to vrátí: „Obrovsky jí děkuji. Je mi jasné, že to se mnou nikdy neměla jednoduché ohledně hokeje. Děkuju i fandům, kteří se mnou na zápasy jezdí,“ dodal Kozel.