Za pět minut dvanáct proklouzli litvínovští hokejisté do vysněného předkola play – off. Ve třech zápasech za sebou si parta kouče Kučery připsala plný bodový zisk, vyčkala na zaváhání soupeřů a dvě kola před koncem základní části nejvyšší soutěže už Benzinu z desítky nikdo nevyšoupne. „Jsem šťastný,“ rozplýval se trenér Jiří Kučera.

Radost neskrýval ani zkušený obránce Karel Pilař, proti Třinci se blýsknul třemi gólovými asistencemi. „Je to velká úleva. Nemám s bojem o záchranu zkušenosti, ale umím si představit ten tlak hrát play – out. Je to velká zodpovědnost vůči lidem, klubu, ale i kraji, jde o velké nervy. Jsem rád, že to takhle nakonec dopadlo. Z play – out bych měl strach,“ oddychl si bek, který po návratu na led válí. „Nemyslím si, že bych hrál zase o tolik líp. Vyšlo mi pár nahrávek. Na začátku jsem dělal body, pak chvíli nic a teď se zase daří,“ podotknul ke svým výkonům a dodal: „S tím, že se dostanete do play – off máte tak nějak napůl splněno. Dál se uvidí, stát se může všechno.“

Litvínov má suverénně nejhorší obranu v extralize. I na tom chce v olympijské přestávce zapracovat. V posledních zápasech se jeho statistika zlepšila. „V posledních střetnutích jsme už tolik nekasírovali. Hráli na jednu, dvě nebo tři branky. Záleží na brankáři, obraně a vlastně celém mužstvu,“ vidí Pilař. Jeho spoluhráč František Lukeš nabízí vysvětlení.

„Začali jsme hrát jednodušeji, neděláme chyby u nás ve třetině, jako když jsme tahali puky zpátky a pak zbytečně inkasovali. Na Třinec jsme chtěli vlétnout, to se povedlo, dali jsme tři branky a vlastně rozhodli. Ale nemyslím si, že by soupeř hrál nějak špatně,“ doplnil forvard, který dával čtvrtou branku Benziny. I když Třinec sužovala marodka, chtěl se prát pod Krušnými horami o lepší umístění.

„Ale na to se nechci vymlouvat. Rozhodla první třetina, kdy jsme absolutně vypadli z role a nezvládli jí. Přijde mi, že tím, že máme jisté play – off jsme polevili,“ hodnotil lodivod ocelářů Břetislav Kopřiva.