1. semifinále
Čtvrtek 26. 3. - Litvínov - Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky: 2. Trávníček (F. Pavlík, T. Pavelka), 15. R. Hanzl (Petružálek, Ručinský), 44. Martynek - 26. J. Káňa II (L. Čermák), 57. Kováčik (Ptáček, H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 5811.

V Litvínově se hrálo semifinále po dlouhých patnácti letech. Verva do série vletěla jako uragán a už ve 2. minutě díky svému kapitánovi Trávníčkovi vedla. Do přestávky přidala druhou branku a měla parádně vykročíno za úvodním vítězstvím. Poté ale Brno kousalo a vyprodaný stadion viděl napínavou bitvu. Vítězný gól dal Martynek, jehož nahození do brankoviště nešťastně srazil za Čiliaka bek Hanzlík.

2. semifinále
Pátek 27. 3. - Litvínov - Brno 2:1 (0:0, 0:1, 2:0). Branky a nahrávky: 46. Lukeš, 49. Petružálek (R. Hanzl, T. Pavelka) - 22. L. Čermák (Vondráček, J. Káňa II). Rozhodčí: Šindler, Šír - Hlavatý, Jelínek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5811.

Litvínovští hokejoví fanoušci
Litvínov diváky venku táhl více než Sparta i Pardubice. Lepší byl jen Jágr

Na druhý bod v sérii se Verva hodně nadřela. Opět bylo plno, jenže tentokrát Severočeši museli otáčet skóre. Díky Čermákovi totiž Kometa od 22. minuty vedla. Čiliak odolával přes 45 minut, jeho kouzlo odčaroval až zblízka Lukeš. Vyrovnáním nažhavení svěřenci trenérů Rulíka a Hořavy záhy šli díky Petružálkovi do vedení, které se jim i přes velkou snahu Brňanů povedlo udržet.

3. semifinále
Pondělí 30. 3. - Brno - Litvínov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Branky a nahrávky: 1. Petružálek (R. Hanzl, Ručinský), 39. Gerhát (Martynek, Trávníček), 59. Hübl (Jánský). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7200.

Zdroj: Youtube

Také v Brně bylo vyprodáno, semifinálová série, která se hrála na čtyři vítězné duely, poutala obrovský zájem fanoušků. Ve třetím zápase vynuloval snaživou Kometu Francouz. „Černožluté" nasměroval za mečbolem rychlým gólem Petružálek, jemuž parádně nahrál Hanzl. Litvínov dal v každé třetině branku tu třetí vsítil Hübl při zoufalé power play domácích do prázdné branky.

4. semifinále
Úterý 31. 3. - Brno - Litvínov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Branky a nahrávky: 10. H. Zohorna (Honejsek, Hanzlík), 27. Malec (Honejsek, Koreis), 40. Burian (Kuboš, Vondráček), 59. J. Káňa II (Dočekal) - 35. Petružálek. Rozhodčí: Šír, Šindler - Brejcha, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 7200.

Maskot Slovanu - ilustrační foto
Hokejové Ústí odmítlo nabídku na nákup licence pro druhou nejvyšší soutěž

Brnu se do sestavy vrátil bek Kempný, což byl důležitý faktor jeho zaslouženého triumfu. Kýhosovi svěřenci dali první gól, kterým určili ráz utkání. Litvínov nehrál tak dobře jako v předchozích vzájemných soubojích, nemohl se prosadit v ofenzivě. Také tentokrát viděli diváci gól do prázdné branky, dal ho domácí Káňa.

5. semifinále
Pátek 3. 4. - Litvínov - Brno 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0). Branky a nahrávky: 21. R. Hanzl (Ručinský, Petružálek), 28. R. Hanzl (Ručinský), 68. Jánský (Lukeš) - 4. Honejsek (J. Hruška), 28. Kempný (J. Hruška, H. Zohorna). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 5811.

Litvínovské nezdar v Brně nezlomil, před vyprodaným stadionem byli odhodláni sérii ukončit čtvrtým vítězstvím. Jenže Kometa od 4. minuty vedla. Hned na začátku druhé periody srovnal Hanzl, poté se však při přesilovce hostů trefil Kempný. „Chemici" odpověděli za 28 vteřin Hanzlem a fanoušci sledovali úchvatnou podívanou. Závěr epického souboje byl infarktový. Oba týmy měly několik šancí rozhodnout, například Ton v prodloužení nastřelil na čáře za Francouze zaskakujícího Ručinského. V 68. minutě rozhodl pohotovou ranou Jánský o postupu Litvínova do finále.