Už po třiapadesáté za sebou zahájí zítra hokejisté Litvínova pouť nejvyšší soutěží. Novou extraligovou sezonu otevře severočeská Verva domácím zápasem proti Českým Budějovicím a nic jiného než vítězství nebere.

„Budeme chtít hrát stejnou hru, kterou jsme produkovali na konci loňské sezony, tedy aktivní obrana po celém kluzišti a co nejvíc do útoku. Nesmíme zapomínat na obranu, ale především chceme být aktivní směrem dopředu,“ apeluje na své svěřence na oficiálním webu Litvínova trenér Vladimír Kýhos.
Severočeši se na prahu nové sezony budou muset obejít bez nového kapitána Martina Ručinského, kterého nepustí na led už třikrát operované rameno. „Martin si ještě musí počkat, potěšující ale je, že už bude moci nastoupit Michal Trávníček. Toho postihly v přípravě velké zdravotní problémy, ale jako zázrakem se za poslední týdny uzdravil,“ prozradil Kýhos. „Trošku nás trápí nějaké virózy. Marek Černošek s námi čtyři dny nebyl a Martin Hujsa přišel s tím, že celý večer zvracel, tak uvidíme.“

Severočechům se postaví do cesty soupeř, který v tuctu přípravných klání našel jen dvakrát přemožitele. „Nikoho jsme vyloženě nepřeválcovali, ale liga začíná až teprve v neděli. Myslím si, že uvidíme opět vyrovnanou soutěž od prvních kol a určitě to nebude jednoduché. Chceme ale pokračovat v nastaveném herním projevu,“ řekl ČTK trenér František Výborný.

Utkání začíná v tradiční čas 17.30 a prvních 4500 návštěvníků obdrží při zakoupení vstupenky nebo po předložení permanentky zdarma novou klubovou šálu.